AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 41’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12 Eylül tarihin kara lekesi

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, 12 Eylül darbesi Türkiye’nin demokrasi yolculuğunda aldığı ağır bir yara olduğunu söyledi.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 41’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12 Eylül darbesinin Türk tarihinin kara bir lekesi olduğunu dile getiren İl Başkanı Başer, “Türkler bu coğrafyaya yerleştiği günden bu yana, dış mihrakları ya savaş meydanında karşımızda bulduk ya da masa başı oyunlarla içimize fitne tohumları ekerek memleketi karıştırırken bulduk. Çok şükür ki bu kadim millet ne savaş meydanında nede ayak oyunlarına fırsat vermeyip bir çok zor sınavdan başı dik ve daha güçlü çıkmıştır. 12 Eylül darbesi de bunlardan biridir. Bizim çocuklar başardı diyerek sevinç naraları atanların heveslerini hep kursaklarında bırakmıştır. Hepsinin hesabını görmüştür görecektir. 12 Eylül darbesi Türkiye’nin demokrasi yolculuğunda aldığı ağır bir yaradır. AK Parti millet iradesinin temsilinin gereği olarak #12Eylül ile hesaplaşmış, darbelere karşı onurlu duruşun temsilcisi olmuştur. Nitekim 15 Temmuz ruhu da bu demokrasi derinliğinin bir yansıması olmuştur.
Bu vesileyle bütün darbe girişiminde bulunanları ve darbe sevicilerini lanetliyorum. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 Büyük ve Güçlü Türkiye Yolunda inançla yürümeye devam edeceğiz” dedi. YAŞAR ÖZER

Yorumlar