Yozgat Valiliği tarafından düzenlenecek "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Milli Birlik Günü" programı yarın başlayacak.
15 TEMMUZ DESTANIN 3. YILI

15 Temmuz'da FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe planının Türkiye genelinde vatandaşların büyük özverisi ile püskürtülmesinin 3. yıl dönümü programı belirlendi.

14 Temmuz Pazar günü saat 13:00'da Sarraflar Caddesinde 15 Temmuz ruhunu yansıtan 'Fotoğraf ve Resim Sergisi' açılışı yapılacak. Saat 16:00'da 15 Temmuz Şehit yakınları ve Gazilerinin ziyaret edilmesinin ardından saat 19:30'da İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verilecek yemek sonrasında 14 Temmuz'daki program sonlanacak. 15 Temmuz Pazartesi günü saat 11:00'da Şehitlik ziyareti ile başlayacak "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Milli Birlik Günü" programının devamında Çapanoğlu Büyük Camiinde Şehitler için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 15:30'da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda Arş. Gör. Dr. Arif Edip Aksu tarafından "Milli Birlik Ruhu ve Demokrasi Zaferi" konulu konferans sonrasında saat 20:00'da Cumhuriyet Meydanında "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Milli Birlik Günü" etkinlikleri başlayacak. Cumhuriyet Meydanındaki programda ise protokol konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye öğrencilerin ödül töreni gerçekleşecek. Saat: 00:13'de ise tüm camilerde sala okunacak.
"TÜRK MİLLETİ GEREKEN CEVABI VERDİ"
Hain darbe girişiminin 3. yıldönümü münasebetiyle açıklama yapan Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli milletimizin gücünü herkes gördü dedi. Erkekli,"Türk Milleti'nin bu hain darbe planı karşısında göstermiş olduğu bu büyük fedakarlık hiç bir dünya milletinin gösteremeyeceği bir tutumdur. Halkın cesareti ve dik duruşu bütün dünyaya göstermiştir ki bu millet hiç bir zaman hainlere bu ülkeyi parçalatmayacaktır. Ne zaman bir hain çıksa bu ülkenin insanı ona gereken cevabı verir. Bu ülkeye zarar vermeyi düşünenlere en büyük cevabı yine milletimiz vermiştir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar