Düzenlenen etkinlikte çocukları ve ailelerini sevindiren partililer, çocuklarla yakından ilgilendi.
AK kadınlardan otizm farkındalığı

AK Parti İl Kadın Kolları örnek bir davranışa imza atarak, otizmli çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.
2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla AK Parti Yozgat İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal ve yönetimi otizmli çocukları sevindirdi. Düzenlenen etkinlikte çocukları ve ailelerini sevindiren partililer, çocuklarla yakından ilgilendi.
AK Parti Yozgat İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, "Bir an olsun çocuklarımızı mutlu etmişsek ne mutlu bizlere. AK Parti kadın kolları olarak ilçede faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlarını zaman zaman ziyaret ediyoruz. Bugün de özel çocuklarla zaman geçirdik ve hediyeler verdik. Onların mutlu olması, bizleri de mutlu etti” dedi.
Otizmli çocukların farklılıklarının bu dünyaya çok şey katacağına belirterek, yeter ki farkında ve yanlarında olunsun ifadelerini kullandı.
Ünal, “Daha güzel bir dünya İçin farkındayız, farklılıklarımızla bir aradayız. Otizm hastalık değil, farklılıktır. AK Kadınlar olarak otizmin farkındayız ve her zaman yanınızdayız. AK Kadınlar otizmli çocukların ve fedakar annelerinin yanında” açıklamasını yaptı.
AK Parti Kadın Kolları yönetimi yer alan Otizmli Çocuk annesi Merve Türker ise herkesin taşın altına elini koyması gerektiğinin altını çizerek, herkese önemli görevler düştüğünü aktardı. Otizm konusunda farkındalık oluşturulması noktasında adımların atılmasının sevindirici olduğuna vurgu yapan Türker, toplumda her insanın eşit olduğu gerçeğinin unutulmamasına dikkat çekti. REŞİT ÜNAL

Yorumlar