YOBÜ’den Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademisyenlerine yönelik seminer verdi.
Akademisyenlere seminer

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’nce akademisyenlere yönelik olarak düzenlenen toplantıda, “TÜBİTAK Programlarına Yönelik Proje Hazırlama Stratejileri” konulu seminer verdi, bilgi ve önerilerini paylaştı.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meftuni Yekeler’in de iştirak ettiği etkinlikte, öğretim elemanları, lisans üstü programlarda öğrenim gören Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden oluşan 45araştırmacı yer aldı.
Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul yaptığı açılış konuşmasında, üniversitede farklı proje programlarına dönük başvuruları artırmak istediklerini belirterek, seminerin önemini vurguladı ve Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür etti.
Prof. Dr. Mustafa Böyükata, bilimsel araştırma projelerinde hazırlık süreçlerinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek; proje yazarken sadece destek alabilmek için birilerini ikna etmek maksadıyla değil, uygulama ve kapanış süreçleri için izlenecek yol haritası olarak kullanılacak bir metni oluşturmak maksadıyla hazırlık yapılması gerektiğini ifade etti.
Prof. Dr. Mustafa Böyükata, TÜBİTAK – 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı başvuru üzerinden de açıklamalarda bulundu ve projelerde kalite unsurlarından bahsetti. Panel süreçlerine ilişin bilgiler aktardı. Katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.

Yorumlar