Toplantıda, kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konular ele alınarak, karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerde bulunuldu.
Akdağmadeni'nde üniversite güvenlik toplantısı

Akdağmadeni Kaymakamı Fatih Topuz başkanlığında, Üniversite Güvenlik Koordinasyon toplantısı yapıldı.
Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde ara verilen yüz yüze eğitimin 2021-2022 akademik yılıyla birlikte yeniden başlayacak olması hasebiyle ilgili kurum/kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin artırılarak, üniversitelerde eğitim-öğretimin güvenli ortamda sürdürülmesinin devamı ve gerek duyulan ilave güvenlik tedbirlerinin alınması amacıyla Üniversitede Güvenlik Tedbirleri Toplantısı yapıldı.
Uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitime başlayan yeni akademik yılının huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanması için alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konular ele alınarak, karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerde bulunuldu.
Toplantının devamında geçmiş yıllarda göz önünde bulundurularak, Üniversitelerde yaşanabilecek muhtemel asayiş olayları, bunlarla ilgili alınması gereken önlemler değerlendirilerek, ilgili yöneticiler tarafından bilgi verildi.
Barınma ihtiyaçları ile KYK’ya bağlı kız ve erkek öğrenci yurtlarının kapasitelerinin, doluluk oranlarının paylaşıldığı toplantıda, üniversiteye ulaşım ve yurt çevrelerinde yaşanabilecek trafik ve güvenlik sorunları ele alınarak değerlendirildi.

Yorumlar