Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Seyrantepe Mahallesi'ne ilçenin en büyük ikinci camisinin yapılacağını söyledi.
Akdağmadeni’ne ikinci en büyük cami

İlçenin en büyük ikinci camisi olacak projenin tamamlandığını vurgulayan Başkan Yalçın, proje bütçesinin tamamının hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanacak olan cami inşaatının ise en kısa sürede başlayacağını duyurdu.
Başkan Yalçın, “Yaklaşık Bin konutun bulunduğu ve Bin 200 konuta yakın inşaat alanı bulunan Seyrantepe Mahallemizde Kur’an Kursu, Sağlık Ocağı, Muhtarlık, Toplantı Salonu gibi bir çok ihtiyacı karşılayabilecek, oturum alanı Bin 235 metrekare, revak ve kubbe altı alanlar hariç camii taban alanı 700 metrekare, alt kat kullanım alanı 550 metrekare, inşaat ve peyzaj alanı olarak toplam 3 Bin 243 metrekareden oluşan; dış bahçe, iç avlu, kapalı ve açık abdesthane alanlarının bulunduğu, ilçemizin en büyük 2’inci camisi olacak proje tamamlandı. Akdağmadeni Belediyesi olarak Seyrantepe Mahallesi Cami ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneğimize Proje hazırlanması ve dernek faaliyetlerine destek olduğumuz, bütçesinin tamamı hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanacak olan cami inşaatı en kısa sürede başlayacaktır. Mevla’nın ayeti kerimede buyurduğu müjdesine nail olmak isteyen ve amel defterlerini kıyamete kadar açık tutmak isteyen tüm kardeşlerimizden destek bekliyoruz. Osmanlı mimarisi ile planlanan, Mimar Sinan’ın eserlerini andıran, sadece cami değil büyük bir külliye çalışması olan proje ilçemize hayırlı olsun. Allah yaptığımız ve yapacağımız hayırlarımızı kabul eylesin” diye konuştu.

Yorumlar