Almanya Yozgatlılar Federasyonu, kısa adı Duykon olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi olarak hizmet edecek.
Almanya Yozgatlılar Federasyonu’na bayan başkan

Almanya Yozgatlılar Federasyon Başkanlığına Münih’in tanınmış iş kadınlarından Yasemin Atik getirildi.
Almanya Yozgatlılar Federasyonu, kısa adı Duykon olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi olarak hizmet edecek.
Yozgatlılar Federasyonu Almanya’nın Hessen eyaletinin başkenti borsa şehri Frankfurt’ta bir araya geldi. Yozgatlı derneklerin başkan ve yöneticileri Almanya Yozgatlı Dernekler federasyonu idare heyetini seçti.
Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu resmen Yasemin Atik Kurucu Başkanlığında kurularak ilan edilmiş oldu.
Frankfurt Friedberg DİTİB Diyanet Türk Islam Birliği Ayasofya camii konferans salonunu dolduran Almanya Yozgatlı derneklerin yöneticileri, gündem gereği divan başkanlığına Ingostadt şehrinden Mustafa Çelik ile Dortmun şehrinden Azim Eker oy birliği ile seçildi.
Almanya Yozgatlılar dernekler Federasyonu kurucu genel başkanı Yasemin Atik kürsüye davet edilerek bir konuşma yaptı. Yasemin Atik,” uzun zamandır kurmaya çalıştığımız Federasyonumuzu bu gün resmen kurulmasının sevincini yaşıyorum. Bu güzelliğin önüne kimse geçemedi. Biz bütün Yozgatlı hemşehrilerimize ulaşmak onları kucaklamak hedefindeyiz. Yeni yetişen gençlerimiz için Yozgata kültürel turlar düzenlemek niyetindeyiz onlara doğup büyüdüğümüz yerleri tanıtmak sevdirmek istiyoruz.
Yine burada sorunları olan hemşehrilerimize yardımcı olmak istiyoruz kısacası birlik beraberlik kardeşce yaşamak istiyoruz” dedi.
Almanya Yozgatlılar Federasyonu yönetimi şu isimlerden oluştu.
Başkan Yasemin Atık seçilirken ekibi, İbrahim Acıkyürek,Ramazan İbiş,Mustafa Celik,Selahattin Arıkan,Levent Gülten,Salih Celik,Dursun Karabel,Talip Kuran,Şemsettin Yıkılmaz, Zafer Erciyes

Yorumlar