Yozgat Yusuf Kenan Yılmaz Birinci Amatör Küme’de ilk yarı heyecanı haf ta sonu oynanan maçlarla sona erdi. A Grubu’nda Çayıralan Esnafspor, B Grubu’nda ise Tuzkayaspor’un liderliği elinde bulundurduğu ligde ikinci yarı maçlarına ara verilmeden devam edilecek.
AMATÖRDE İLK YARI SONA ERDİ

Son yıllarda hem oynanan futbol hem de takımlar arasındaki rekabetin üst noktaya çıktığı Yozgat Yusuf Kenan Yılmaz Birinci Amatör Küme’de ilk yarı heyecanı sona erdi.
LİDERLER KAYBETMEDİ
Toplam 15 takımın mücadele ettiği ligin A Grubu’nda liderliği elinde bulunduran Çayıralan Esnafspor herhangi bir sürprize izin vermedi. Sahasında konuk ettiği Yerköy Köseli Belediyespor’u 4-1 yenerek puanını 18’e çıkartan ve puan kaybetmeyen Çayıralan ekibi şampiyonluk yolunda çok önemli bir adım atarak ilk yarıyı kapattı. İkinci sırada bulunan Çekerek Belediyespor’un bay geçtiği haftada rakiplerinin karşısına favori çıkan takımlardan Akdağmadeni Belediyespor deplasmanda Çiğdemlispor’u 2-1, Çamlıkspor ise yine deplasmanda Paşaköy Gençlikspor’u 3-1 yenme başarısı gösterdi.
TUZKAYA KAÇIYOR
DİVANLI KOVALIYOR
A Grubu’na göre çok daha güçlü takımların bulunduğu B Grubu’nda ise Tuzkaya ve Divanlı Gençlerbirliği arasındaki çekişme puan cetveline de yansıdı. Liderliği elinde bulunduran Tuzkayaspor’un Sorgun Gençlikspor’u 6-1 yenerek puanını 19’a çıkarttığı son haftada Divanlı Gençlerbirliği Yerköyspor’u deplasmanda 5-0 yenerek puanını 17’e yükseltti. Grubun diğer maçlarında Boğazlıyan Şekerspor sahasında Şefaatlispor’u 3-1, Sarıkaya Belediyespor ise deplasmanda Sarayspor’u 4-1 yenerek devreyi kapattı.
LİGE ARA VERİLMEYECEK
Yozgat Yusuf Kenan Yılmaz Birinci Amatör Küme’de ilk yarının tamamlanmasının ardından ara verilmeyecek Maçlara gelecek haftadan itibaren devam edilecek.

Yorumlar