Kadınlara özel olarak planlanan ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’nin akıbeti merak ediliyor
Atıl kalmasın!

Türkiye’de ilk olarak kadınlara özel planlanan ancak erkeklerin kullanımına açılan ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’nin akıbeti merak ediliyor.
Yozgat’ta dönemin valisi Abdulkadir Yazıcı’nın bizzat yakından ilgilendiği ve inşaatını günbe gün takip ettiği ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’ bugün kapalı tutuluyor.
Kadınların sosyal yaşama katılımlarını sağlamak amacıyla projelendirilen tesis daha sonra erkekler tarafından kullanılmaya başlanmıştı.
KİRA SÜRESİ DOLDU
‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’nin kiralayan işletmecinin süresinin dolmasının ardından İl Özel İdaresi tarafından gerekli bakım, onarım ve tadilat çalışmalarına başlandığını öğrenildi. 100 milyon TL harcanarak hizmete sunulan tesis, yaklaşık 6 aydan bu yana kapalı bulunuyor.
Türkiye’nin termal ilk aqua parkı olma özelliğine sahip olan tesiste, çocuk eğlence havuzu, yetişkin eğlence havuzu, yüzme havuzu, güneşlenme terası, sauna, jakuzi, Türk Hamamı, masaj odaları, buhar odası, fitnes alanı, kardiyo alanı, çocuk odası, yetişkin oyun odası, kafeterya gibi pek çok alan bulunuyor.
ATIL KALMASIN
Yozgat’ta kadınlara özel olarak açılan ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’yle ilgili tartışmalar her geçen gün farklı bir boyut kazanıyor. Dönemin Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın kadınların sosyal yaşama katılımlarını sağlamak amacıyla projelendirdiği ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’ aradan geçen süre içerisinde erkeklerin hizmetine sunulmuştu.
Yozgat İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 10 milyon lira harcama yapılarak inşa edilen ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’ 2017 yılı Mart ayında tesisi hizmete açılmıştı. Yozgat’ta kadınlara yönelik en modern ve en kapsamlı tesislerin başında gelen ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’nin akıbeti de merak uyandırıyor.
Hizmete açıldığı günden bu yana beklentilerin altında kalan tesise yönelik eleştirilerde artıyor.
Yozgat’ta yapılacak hizmetler için kaynak arayışları yapılırken, milyonlarınca liranın harcanarak yapılan tesisin atıl bırakılması tepki çekiyor.
Vatandaşlar tesisin bir an evvel aktif hale getirilmesini istedi.

Yorumlar