AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer TBMM Genel Kurulu’nda HDP’nin “Eşbaşkanlık ve Kayyum Atamaları” Grup önerisi aleyhinde AK Parti Grubu adına konuşma yaptı.
BAŞER:"KAYYUM ATAMALARI MİLLETİMİZ İÇİN YAPILDI"

Genel Kurulu selamlayarak konuşmasına başlayan Başer, Kayyum atamalarının İç İşleri Bakanlığı tarafından en ince ayrıntısına kadar gerekli inceleme yapıldıktan sonra kanun ve hukuk çerçevesinde gerçekleştiğini vurguladı.
"BELEDİYELER MİLİTAN YETİŞTİMESİN DİYE!"
Başer konuşmasında “Terörle bağını koparmayan, illegal terör örgütüne mesafe koymayan belediyelerimize kayyum atamaları yapıldı. Ülkemizde yıllardır kan döken, Ülkemizin üniter yapısını bozmak için terör eylemleri yapan, hain bir örgüte karşı siz belediyelerde militan yetiştiriyorsanız, belediyenin imkanlarını terör örgütüne peşkeş çekiyorsanız. Bu ülke sahipsiz değil. Terör Örgütüne yardım ettiğiniz, belediye imkanlarını örgüte peşkeş çektiğiniz sürece seçilmiş de olsanız belediyelere kayyum atanır" ifadelerine değindi.
"KAMU KAYNAKLARI KAMUYA HARCANSIN DİYE"
Kayyum atamalarının gerekçelerini de açıklayan Milletvekili Başer, "Terör örgütüne yardım ve yataklıkla beis görmeyen belediyelere kayyum atadıkları belirterek,bu atamalarıen çok çocuklarımız için yaptık. Daha iyi bir şehirde yaşamayı hak eden, yetim veya öksüz olarak değil, aile saadeti içinde yaşamayı, iyi okullarda okumayı hakeden, geleceğimiz olan çocuklarımız için yaptık. Huzur ve refahı hak eden milletimiz için yaptık. Akşam hava karardıktan sonra sokağa çıkamayan vatandaşlarımız için yaptık. Çocuğunun okuldan dönüşünü 'Acaba yolunu kesmişler midir, terör örgütü musallat olmuş mudur?' diye korkuyla bekleyen anneler için yaptık. Bunu milletin hakkı için, kamu kaynaklarının kamuya harcanması için doğu ile batı arasında hizmet farkının olmaması, her insanımızın değerli olduğunu hissedebilmesi için yaptık. Kayyum atanan her yere devletin şefkat elini, merhamet elini uzatıyoruz. Bugün Çocuklarımız Diyarbakır sokaklarında rahatlıkla futbol oynuyorsa bu yüzdendir, Tunceli Munzur Çayı’nda gondol sefası yapılıyorsa bu yüzdendir. Sur'u, Şırnak'ı, Cizre'yi, Hakkari'yi yakıp yıkmaya niyet edenler, buraların ne anlama geldiğini bilmiyor değildir" şeklinde konuştu.
Belediyeleri illegal yapıların kontrolüne verip adeta felç edenlerin ve hizmet ürettirmeyenlerin, terör örgütüne yardım ve yataklık edenlerin önüne geçmek için kayyum atadıklarını belirtti.

 

 

Yorumlar