Bir çok belediye yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını kapılarına kendileri götürmeye başlamıştı. Boğazlıyan belediyesi de oluşturduğu ekiple 7/24 saat vatandaşların ihtiyaçlarını giderecek.
Boğazlıyan Belediyesi, tüm dünyayı kasıp kavuran coronavirüs’e karşı ciddi önlemler aldı. Tüm ilçeyi baştan aşağı...

Başkan Coşar'da sessiz kalmadı

Bir çok belediye yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını kapılarına kendileri götürmeye başlamıştı. Boğazlıyan belediyesi de oluşturduğu ekiple 7/24 saat vatandaşların ihtiyaçlarını giderecek.
Boğazlıyan Belediyesi, tüm dünyayı kasıp kavuran coronavirüs’e karşı ciddi önlemler aldı. Tüm ilçeyi baştan aşağı dezenfekte eden, esnaf, sanatkar ve vatandaşlara uyarılarda bulunan Boğazlıyan Belediyesi, belediye hizmetlerinde de 7/24 saat uygulaması başlattı. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, vatandaşların evden çıkmaması noktasında bir takım çalışma başlattıklarını belirterek, “Özellikle yaşlılarımız yeter ki evlerinden çıkmasınlar diye Destek Hizmetleri Birimi oluşturduk. 24 saat esasına göre çalışacak olan birimimiz, yapılan tüm müracaatlara anında cevap verecek ve hemşerilerimizin tüm ihtiyaçlarını evlerine kadar götürecek” dedi.
Dünyayı kasıp kavuran coronavirüs’e karşı ciddi önlemler alan Boğazlıyan Belediyesi, özellikle yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların evlerinden çıkmamaları için Destek Hizmetleri Birimi’ni oluşturdu.
SİZ İSTEYİN, BİZ GETİRELİM
Boğazlıyan Belediyesi bünyesinde oluşturulan ve bir çok kamu kurum ve kuruluş ile entegre çalışma içerisinde olan Destek Hizmetleri Birimi’nin 24 saat esasına göre çalışacağını söyleyen Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Yeter ki hemşehrilerimiz evlerinden çıkmasınlar” dedi.
Coronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında ilçenin belediye personellerinden oluşan ekipler tarafından baştan aşağı dezenfekte edildiğini, kamu, kurum ve kuruluşlar ile işyerlerinin isteğe bağlı olmaksızın ilaçlandığını anımsatan Başkan Coşar, “Hiçbir şey hemşerilerimizin sağlığından önemli değildir. İnşallah en kısa zamanda ilçemizdeki evleri de hane sahiplerinin istekleri doğrultusunda dezenfekte çalışması başlatacağız” şeklinde konuştu.
OTURULACAK EN GÜZEL YER EVİMİZDİR
Zorunlu haller dışında herkesin evde kalması gerektiğini ve hemşehrilerine evde kalmaları için çağrıda bulunan Başkan Coşar, "Bu süreci atlatabilmek için her alanda yoğun çalışma içindeyiz. Ekiplerimiz halkımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Biz çalışmalarımızı gerçekleştirirken, hemşehrilerimizin de evden çıkmamalarını ve kalabalık ortamlarda bulunmamalarını rica ediyoruz.
Özellikle belli bir yaşın üzerindeki vatandaşlarımızın kendilerine dikkat etmeleri önem arz etmektedir. İnşallah bu süreci tamamladığımızda parklarda birlikte oturacağız ve hep birlikte çay içeceğiz" dedi.
CİDDİYETLE YAKLAŞMALIYIZ
Başkan Gökhan Coşar, açıklamasını daha sonra şöyle sürdürdü:
“Coronavirüs salgını sebebiyle risk altında bulunan ve en fazla etkilenen 65 yaş ve üzeri hemşerilerimizin evlerinden çıkmamaları noktasında Destek Hizmetleri Birimi’mizi oluşturduk. 24 saat esasına göre çalışacak birimiz acil ihtiyaçları olan hemşerilerimizin kendilerine iletilen taleplerini yerine getirecektir. Alışverişinden tutun da, su, elektrik, doğalgaz gibi ödemelerini yapacak ve ödendi belgelerini yine hemşerilerimize ibraz edeceklerdir. Belediyemiz ve diğer resmi dairelerde işi olan hemşerilerimizin iş ve işlemlerini yerine getirecek birimimiz, halkımızın evlerinde daha rahat ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmelerine yardımcı olacaklardır.
ALO DESTEK BİRİMİ
“Boğazlıyan Belediyesi olarak, 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacakları her türlü temel ihtiyaçların karşılanması için, 30 personel ile “Destek Hizmet Birimi” oluşturulmuştur.
Vatandaşımız (0354) 645 20 00 numaralı çağrı merkezimizi aradığında hemşehrilerimizin temel gıda ihtiyaçlarının listesini ve tutanakla ücretini almak için resmi zabıtamız eşliğinde ekiplerimiz vatandaşlarımızın evlerine gidecek. Alışveriş yapıldıktan sonra fiş ve alışveriş poşetlerini tutanakla hemşehrilerimize teslim edecektir.
Suyu biten vatandaşlarımızın destek hizmet birimimizi arayarak, adres bilgilerini paylaşmaları halinde ekiplerimizce kısa sürede kendilerine ulaşarak su yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirler.
Boğazlıyan Belediyesi Sosyal Tesisimiz vatandaşlarımız için 10:00 – 22:00 saatleri arasında, isteğiniz üzerine paket servis ile hizmet verecektir.
İlçemiz geneli yürüttüğümüz sağlık tedbirleri çalışmaları kapsamında, 24 Mart Salı gününden itibaren vatandaşlarımızın evlerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımıza başlayacağız. Ekiplerimizce, harekete geçmek için sizlerin bir telefonuna bakıyoruz.
Yeter ki #EvdeKal Boğazlıyan.”

Yorumlar