Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. MHP'li meclis üyelerinin imzaları ile meclise Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan'ın adının Kentpark Kavşağı'ndan Şehir Hastanesine kadar olan bulvara verilmesi hususunda teklif verildi.
BELEDİYE MECLİSİNDEN KAZIM ARSLAN'A JEST!

MHP'li Meclis üyelerinin imzası ile Belediye Meclisi gündemine getirilen Kazım Arslan'ın isminin bulvara verilmesi maddesi tüm belediye meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
MHP'Lİ ÜYELERDE SÜRPRİZ JEST
Belediye meclisi Aralık ayı toplantısı Yozgat Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Belediye Başkanı Kazım Arslan'ın şehir dışında olmasından dolayı meclis toplantısına Hasan Yarar başkanlık yaptı.Mecliste mali konularda dahil olmak üzere pek çok konu üzerinde konuşmalar yapılırken MHP'li meclis üyelerinden sürpriz bir teklif meclis gündemine getirildi. Çapanoğlu Kentpark'ın önünde bulunan kavşaktan Yozgat Şehir Hastanesi'nin önüne kadar uzanan bulvara "Dr. Kazım Arslan Bulvarı" ismi verilmesi hususunda meclise teklif sunuldu. Tüm MHP'li meclis üyelerinin imzası ile meclise sunulan önerinin oylaması toplantı sonunda gerçekleştirildi.
ÖNCE GÜNDEME ALINDI
Başkan Kazım Arslan'ın yokluğunda başkanlık görevini yapan Hasan Yarar meclise sunulan teklifi meclis üyelerine okudu. Teklifte,"Şehir Hastanesi önünden, Kentpark'a inen ve yeni açılan bulvara Dr. Kazım Arslan isminin verilmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz ederiz" ifadelerine yer verildi. Meclisin gündeme alınmasını onaylaması sonrası diğer maddelerin görüşülmesine geçildi. İmar değişikliklerinden, mali konulara kadar pek çok konuda oylamaların yapıldığı meclis toplantısında pek çok konu sonuca bağlandı.
OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Meclis toplantısının son konusu olan Başkan Kazım Arslan'ın isminin yeni yapılan bulvara verilmesi hususu oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün başkanın toplantıya katılması durumunda isminin bulvara verilmesini kabul etmeyeceğini düşündüğünü söylerken, MHP'li Meclis Üyesi Zafer Özışık," Bir hakkı burada sahibine teslim ediyoruz. Buraya takılacak olan tabelanın da bir an önce yapılıp, bir sonra ki belediye meclisi toplantısında tabelanın önünde kurdele kesilmesini istiyoruz" dedi. Konuşmalar sonrası yerin tam olarak belirlenmesi amacı ile şehir planı üzerinde isim verilecek olan bulvarın yeri meclis üyelerine gösterildi. Şehir Hastanesi önünde Kentpark Kavşağı'na kadar uzanan kısım üzerinde fikir birliğine varılırken meclis tarafından oy birliği ile "Dr. Kazım Arslan Bulvarı" ismi verilmesi kabul edildi.

 

Yorumlar