Milletvekili Başer, baraj, gölet ve sulama tesis yatırımlarına dikkat çekti
Bereketli topraklardan daha fazla verim alınacak

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ta 18 yılda hayata geçirilen sulama yatırımlarıyla 199 bin 170 dekar arazinin suyla buluşturulduğunu söyledi.
Türkiye’nin önemli tarım bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta tarım alanlarının sulanmasına yönelik yatırımlar hızla devam ediyor. 7 milyon 670 bin 62 dekar tarım alanına sahip Yozgat’ta, 1,2 milyon dekar sulanabilir alan bulunuyor. 760 bin dekar alanın sulandığı kentte, son 18 yılda baraj, gölet ve sulama tesislerine yönelik yatırımlar da devam ediyor.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, tarımsal alanların sulanmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini aktardı.
Milletvekili Başer, “Yozgat’ımızın münbit topraklarını suyla buluşturduk. Çiftçi kardeşlerimizin topraklarını bereketlendirdik” dedi.
Milletvekili Başer, ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa bağlı olan Yozgat’ın güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmasına önemli katkı sağlayacak sulamaya yönelik baraj, gölet ve kanal çalışmalarının devam ettiğini hatırlattı.
Yozgat’ta sulu tarımın yaygınlaştırılması için çalışmalara hız verileceğini dile getiren Milletvekili Başer, Yozgat’ta atıl durumda bulunan ve boşa akan akarsuların tarıma kazandırılması için projeler geliştirdiklerini bildirdi.
Başer, Yozgat’ın tarım sektörünün önemli bölgelerinden birisi olduğunun altını çizerek, Yozgat’ta yılda birden fazla üretimin mümkün olacağını ve bu üretimin çiftçilerimizin ekonomisine olumlu yönde yansıyacağını ifade etti.
Yozgat’ta son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde rol oynadığının altını çizen Milletvekili Başer, İnandık ve Oğulcuk Barajları ile birlikte yapımı devam eden göletlerin tamamlanmasıyla Yozgat tarım ve hayvancılığının çağ atlayacağını kaydetti.
Milletvekili Başer “Sulama projelerinin devreye girmesi ile sulanan arazi alanları arttı. Sulama projeleri vatandaşların gelir düzeyi ve hayat standardını yükselterek, bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak, kırsal alandaki verimliliği ve istihdam imkânlarını artırarak, sosyal istikrar, ekonomik büyüme gibi milli kalkınma hedeflerine katkı sağlamaktadır” dedi.
HABER MERKEZİ

Yorumlar