Rektör Prof. Dr. Karadağ, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarını ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.
BESYO'da önemli değişiklik yaşanacak

REKTÖR KARADAĞ: "BESYO SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİNE DÖNÜŞECEK"

İlk toplantısını Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hayrettin Gümüşdağ’dan yüksekokul hakkında bilgiler aldı. Tanışma toplantısında konuşan Rektör Karadağ, “yaşam boyu spor” anlayışının önemini kavramış, her yaş ve düzeydeki bireylerin spor etkinliklerine düzenli ve sürekli katılımını özendirebilecek, yönlendirebilecek ve uygun spor ortamları hazırlayabilecek öğretmen, yönetici, antrenör ve rekreasyon liderleri yetiştirmek gibi bir misyona sahip Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun kendi kulvarı içerisinde üniversitemizin sportif faaliyetlerinde gerek bireysel gerekse takım başarıları ile hem şehrimizi hem de Üniversitemizin Türkiye ve dünyaya tanıtımında ciddi anlamda katkı sağladığını söyledi.

Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunun Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürüleceği müjdesini veren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Milli sporcuların da Bozok Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu tercih etmeleri yolunda bizim vizyonumuz ve başarılarımız önemli. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, sporun birçok dalında beceri ve yeteneklerini ortaya koyacak tarzda geleceğin milli sporcusu, beden eğitimi öğretmeni başta olmak üzere spora katkı sunan donanımlı bireyleri yetiştirip topluma kazandırma anlamında önemli bir görev ifa ediyor” dedi. Rektör Karadağ, Bünyesinde spor kompleksi ve diğer idari bilimleri ile inşaatına başlanılan yeni binanın tamamlanarak hizmete açıldığında bölgesinde iddialı bir fakülte olarak hizmetini sürdüreceğini ifade etti.

REKTÖR KARADAĞ: "SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN MEMNUNİYETİNİN OLUŞMASINDA EBE VE HEMŞİRELERİMİZİN DONANIM NİTELİK VE BECERİLERİ ÇOK ÖNEMLİ"

Sağlık Bilimleri Fakültesini ziyaretinde okulun fiziki ve genel durumunu yerinde görerek Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Polat’tan bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Karadağ, toplumun sağlığını yükseltmeye odaklanmış, alanı ile ilgili bilgi ve beceriyle donatılmış, yaşam boyu öğrenme becerisi geliştirmiş, yenilikçi, araştırmacı, rekabetçi ve girişimci özelliği ile sağlık sektörüne eleman yetiştirmeyi amaçlayan Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültemizin fiziki alt yapı ve donananım olarak iyi bir konumda olduğunu söyledi. Rektör Karadağ, üniversite bünyesinde Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin olmasının ve öğrencilerin bizzat hasta ile karşı karşıya kalıp bilgisini ve deneyimi uygulama imkanı kavuşmuş olmasının önemine değinerek, “Sağlık Bilimleri Fakültemiz bünyesinde bulunan hemşirelik ebelik ve diğer bölümlerin sağlık sektöründe çok önemli bir görevi var. Sağlık sektörünün memnuniyetinin oluşmasında başta doktor olmak üzere ebe ve hemşirelerimizin donanım nitelik ve becerileri çok önemli. Dolayasıyla her işin başı sağlık sağlığın yoksa hiç bir şeyin anlamı ve değeri yok. Ebelik, hemşirelik, çocuk gelişimi ve diğer bölümlerde donanımlı sağlık sektörüne eleman yetiştirmeyi çok iyi bilen, akademik anlamda da sorgulayan bir camia olarak sorumluluklarınızın önemli, yaptıklarınızın da çok değerli ve önemli olduğunu düşünüyorum “ ifadelerini kullandı.

REKTÖR KARADA: "ÜLKEMİZİN ARA ELEMAN AÇIĞINI TAMAMLAYAN MESLEK YÜKSEKOKULLARIMIZI ÖNEMSİYORUM"

Bozok Üniversitesi Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarını da ziyaret Rektör Prof. Dr. Karadağ, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mevlüt Arslan ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sarkım yaptıkları sunumlar ile yüksekokul hakkında bilgi aldı. Rektör Karadağ, özel sektörün ve sanayicilerin ihtiyaç duyduğu alanlarda kalifiye eleman yetiştirmesi anlamında meslek yüksekokullarının önemli olduğunu söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, tanışma toplantısında konuşan yönetimsel olarak hedefleri, beklentileri ve yol haritası hakkında bilgiler vererek akademik ve idari personelimizin öneri ve taleplerini dinledi. Yönetimsel anlamda biz neyi ön görüyoruz üniversite yönetimi ve bir rektör olarak hayallerimiz ve ümitleriniz ne onları sizlerle paylaşmak için fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında toplantılar düzenlendiğini belirten Rektörümüz Karadağ, “Yönetim olarak ortak aklı, vicdanı, izanı, çalışma liyakatı ve emeği dikkate alan bilim vizyonunu önceleyen bir yönetim anlayışı ile görevimizi sürdüreceğiz. Üniversiteler ülkelerin ve şehirlerin öne çıkan temel kurumları ve lokomotifleridir. Bozok Üniversitesi kurulduğundan bugüne bu şehrin dönüşüm ve değişimine neler kattığını görüyoruz. Biz de yönetim olarak görev süremiz boyunca ortak akıl işleterek birlikte düşünüp, birlikte karar vererek bize tevdi edilen emaneti Yozgat Bozok Üniversitesi camiası olarak hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız “ diye konuştu.

Yorumlar