İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Başkanı Ahmet Topuz, 2020 yılı Gençlik ve Spor Bakanlığının Kitap Kafe projesi kapsamında ‘Bi Kitap Bi Kafe’ adlı projelerinin desteklenmeye değer görüldüğünü söyledi.
Bi kitap bi kafe

Yozgat İlim Yayma Cemiyeti tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığından desteklemeye hak kazanan ‘bi kitap bi kafe’ projesi kapsamında kitap kafe açılacak.
İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Başkanı Ahmet Topuz, 2020 yılı Gençlik ve Spor Bakanlığının Kitap Kafe projesi kapsamında ‘Bi Kitap Bi Kafe’ adlı projelerinin desteklenmeye değer görüldüğünü söyledi.
Topuz, proje kapsamında gençler ve çocukların kafede hem kitap okuyacak, hem derslerini çalışabilecek hem de ücretsiz ikramlardan yararlanabileceklerini aktardı.
Topuz, kitapların yaşamı daha çekici hale sokan, düşüncelerin ve duyguların tüm karmaşası içinde yolumuzu bulmamıza yardımcı olan, başkalarına saygı duymayı öğreten ve insanlık sevgisiyle dolmamızı sağlayan dostlar olduğunu ifade etti.
Kitap kurdu olanlar açısından bu dostlarla buluşan özel güzergahlar ayrıcalıklar olduğunu belirten Topuz, “Özellikle kahve içmeyi seven kitap kurtları açısından koltuklarına oturup rahatça okunan kitap, farklı bir ambiyans ve dokuya sahip mekanlar çok çekici olacağını ve bu sebeple gençlerimizin kültürel ve eğitse etkinliklerini gerçekleştirebileceği, kişisel gelişimlerine katkı sağlayabileceği ve okuma kültürlerini kazanabilecekleri, rahat edebilecekleri, kendilerini evlerinde hissettirebileceğimiz, zihinlerde oluşan kafe tabusunu yıkarak İlim Yayma Cemiyetimizin misyonunda yer aldığı gibi ülkemizin kalkınmasına mili ve manevi, ahlaki ve dini, kültürel değerleri koruyan ve geliştiren, vatanını ve milletinin seven bir toplumun oluşmasına katkı sağlayacak” dedi.
Topuz, projenin eğitim ve kültürel faaliyette bulunma misyonuyla Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlisi Samet İşbilen’in Koordinatörlüğün de gerçekleştireceğini kaydetti. Topuz, “projenin gençliğimize kitap ve kahveyi merkezimizde uygun ortamlarda ve sportif faaliyetler ile çeşitli etkinlik ve programlarla birleştirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar