Yozgatlı firma SD Grup, yeni tip korona virüs COVİD 19’a karşı maske üretimine geçerek ihtiyaca cevap verdi
Biz yaparız dediler üretimi artırdılar

Ankara’da faaliyetini sürdüren SD Grup, çanta üretiminden maske üretimine geçerek bu alanda önemli bir hizmete imza atarken, ihtiyaca da cevap verdiler.
MASKE ÜRETİMİNE
GEÇTİLER
Akdağmadeni’nde yaklaşık 25 yıl önce üretime başlayan ve 2014 yılından bu yana Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde devam eden SG Grup pandemi sürecinde maske üretimine ağırlık verdi.
Yozgat’ın bozkırından başkente kadar uzanan süreç içerisinde ihtiyaçlara yönelik yeniliklere imza atan SD Grup maske üretimi ile adından söz ettirmeye başladı.
Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de yüzlerde insanın ölümüne neden olan yeni tip korona virüs Covid 19’a karşı korunmada önemi artan maske aranan tıbbi malzeme oldu.
SD Grup, Ankara’daki çanta fabrikasını maske üretimine dönüştürerek yurt içindeki talebi de karşılamaya devam ediyor.
SD Grup Yönetim Kurulu Başkanı hemehrimiz Semih Daştan, pandemi sürecinde ihtiyaç duyulan tıbbi maske üretimine geçtiklerini söyledi. Akdağmadeni’nde başladıkları ticari faaliyetlerine Ankara’da devam ettiklerinin altını çizen Daştan, şartlara ve ihtiyaçlara göre yeniliklere gittiklerine değinerek, pandemi sürecinde tıbbi maske üretimine ağırlık verdiklerini kaydetti.
İHTİYACA CEVAP VERDİLER
SD Sarel Plastik ve Ambalaj üretime başladıklarını, 2014 yılında şirket merkezini Ankara’ya taşıyarak Grup firmalarının arasına SD Fides Plastik ve SD Asil Çanta şirketlerini eklediklerini aktaran Daştan, polietilen ambalaj ile tekstilden inşaat sektörüne kadar birçok önemli işletmenin tedarikçisi olduklarını ifade etti.
SD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Daştan, Ankara’da bez çanta üretimi yapan SD Asil Çanta üretim tesisini pandemi sürecinde tıbbi maske üretimime dönüştürdüklerini belirterek, maske ihtiyacının karşılanmasına cevap verdiklerini vurguladı.
Daştan, Türkiye’nin bir çok bölgesinden gelen talepleri karşılamaya çalıştıklarına dikkat çekerek, belediyelerin ve kamu kurumların taleplerini geri çevirmediklerini söyledi.
ÇOCUKLARA ÖZEL
Daştan, 31 Ağustos’ta açılması öngörülen 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için de hazırlık yaptıklarına değindi. Daştan, eğitime başlayacak çocuklar için baskılıçocuk maskesi üretimine geçtiklerinin altını çizdi.
Maske kullanımında vatandaşların uyarıları dikkate almadığını dile getiren Daştan, bu konuda çocukları daha bilinçli hale getirmek için renkli, desenli ve farkındalık oluşturacak maske üretimi yaptıklarını belirtti.

Yorumlar