Yozgat siyasetinin son 20 yılına damga vuran isimden gazetemize özel açıklamalar
BOZDAĞ: YOZGAT 2021’DE  GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

Başbakan Yardımcılığı ve Adalet Bakanlığı döneminde Üniversitesi, Hızlı Treni, Havaalanı, Adalet Eğitim Merkezi, Diyanet Eğitim Merkezi, Polis Okulu, Şehir Hastanesi gibi mega projeler başta olmak üzere bir çok yatırımı Yozgat’a kazandırmada öncülük eden ve halen AK Parti’deki ağırlığını hissettirerek yeni dönemde de ilimizin yatırımlarında önaçıcı görevini sürdüren TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 2021 yılının Yozgat için atılım yılı olacağını ve Yozgat’ın yoluna güçlü şekilde devam edeceğini ifade etti.
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 2021 yılını gazeteniz Yozgat Hakimiyet’e değerlendirdi.
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 2021 yılının Yozgat için atılım yılı olacağını belirterek, Yozgat’ın yoluna daha güçlü devam edeceğini söyledi.
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 2021 yılı içerisinde bir çok yatırımın hizmete açılacağına değinerek, ekonomik anlamda atılım olacağını kaydetti.
Yozgat’ın AK Parti iktidarıyla çok şey kazandığının altını çizen Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’la ilgili hangi konu gündeme geldiyse, Yozgat’ın bir dediğini iki etmeyen iradeyi ortaya koyduğunu, olmazları Yozgat lehine olur ettiğini ifade etti.
Komisyon Başkanı Bozdağ, Yozgat’ın Cumhuriyet tarihi boyunca en önemli yatırımları AK Parti hükümetleri döneminde aldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001’de yola çıktığı günden itibaren Yozgat’ın en büyük desteği veren illerden olduğunu aktaran Bozdağ,
“Cumhurbaşkanımız, Yozgat’ı Yozgatlıları çok iyi biliyor. 2001’de yola çıktığı günden beri AK Parti ile Cumhurbaşkanımızla beraber Yozgatlılar yol yürüdü. Her seçimde AK Parti’yi Yozgat’ın birincisi, Türkiye’nin birincisi yapmak için dualarıyla, reyleriyle destek oldular. Türkiye, bu süreçte çok şey kazandı. Yozgat’ımız da AK Parti iktidarıyla çok şey kazandı. Bölünmüş yollarıyla, üniversitesiyle, toplu konutuyla, adalet saraylarıyla, şehir hastanesiyle Yozgat’ın dört bir yanı AK Parti’nin Cumhurbaşkanımızın Yozgat’a vurduğu damgalarla kuşatılmıştır. Hızlı tren ve havalimanıyla Yozgat, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri haline gelecektir” dedi.
ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, sağlıktan eğitime, spordan tarıma, turizmden ulaşıma devasa hizmetlerin geldiğinin altını çizdi.
Yozgat’ın temel sorunlarının başında ulaşım geldiğinin altını çizen Bozdağ, ulaşım yatırımlarıyla kentin dünyaya bağlandığına dikkat çekti. Bölünmüş yol yatırımlarıyla karayoluna standart getirildiğini belirten Bozdağ, Yozgat’ın ulaşımda çağ atladığını belirterek, “Yozgat raydan dünya ile buluştu, karadan buluştu, şimdi havadan buluşacak.
Yozgat’ın sosyo-ekonomik gelişimine de büyük katkı sağlayacak havalimanında altyapı çalışmalarında yüzde 65 gerçekleşme oranına ulaştı. Yozgat Havalimanı, tamamlandığında kentin dünyaya açılan kapısı olacak. Yüksek Hızlı Tren çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldi. Deneme sürüşleri yapıldı. Bu yıl içerisinde hizmete açılmış olacak.
YOZGAT EĞİTİM
ÜSSÜNE DÖNÜŞTÜ
Anayasa Komisyonu Başkanı Başkanı Bozdağ, Yozgat’a üniversite kurduklarını, Tıp fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Turizm Fakültesi başta olmak üzere diğer fakültelerle Yozgat’ın en büyük üniversite kentlerinden biri haline geldiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Yozgat, AK Parti hükümetlerinin açtığı ilk üniversite grubu içerinde yer aldı. Tıp fakültesi, hukuk fakültesi her üniversite de yok, Yozgat üniversitesinde var. Üniversitemiz daha da büyüyecek, ilçelere de dallarını budaklarını uzatıyor. Yozgat bilim yuvası haline geldi, gelecektir. Polis Meslek Eğitim Merkezi faaliyetini sürdürüyor. Adalet Eğitim Merkezi inşaatı tamamlandı. Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. Adalet Bakanlığının personeli burada eğitilecek, Diyanet eğitim merkezimiz hizmet vermeye başladı. Yozgat bu dönemde gerçek anlamda bir eğitim üssü oldu. Yozgat’ın merkezinde 2 fen lisesi var. İlçelerimizde fen liselerimiz var. Biz eğitimde de Yozgat’ı gerçek anlamda büyük bir merkeze dönüştürdük.”
TARIMA DESTEK ARTTI
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’a tarımsal üretimin geyişmesine yönelik destekler sağlandığına dikkat çekti. Bozdağ, desteklerler sayesinde modern tarımcılığın geliştiğine vurgu yaptı.
BÜYÜKŞEHİRLERDEN
ÖNCE YOZGAT’A KURULDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın göz ağrısı Şehir Hastanelerinin ilkinin Yozgat’ta hizmet vermeye başladığını hatırlatan Bozdağ, sağlıkta aynı devrimi yaptıklarına dikkat çekti.
Anayasa Komisyon Başkanı Bozdağ, şunları kaydetti:
“Şehir hastanesi Yozgat’ta büyük bir nimettir. Yozgat şehir hastanelerinin birincisine sahip oldu. İlki Yozgat’tadır.. Sayın Cumhurbaşkanımızın Yozgatlıya verilen değerin, Yozgatlıya duyulan sevgi ve saygının somut göstergesidir. Bütün ilçelerdeki hastaneleri de yeniledik. Modern teknolojilerle donattık.”

Yorumlar