Bozok Üniversitesi'nde 16-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan '14.Yozgat Bilişim Etkinlikleri' başladı.
Bozok, şehrin tanıtımına katkı sağlayacak!!!

Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen Yozgat Bilişim Etkinlikleri'nin açılış programına İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, fakülte dekanları, daire müdürleri, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını etkinlik başkanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptı. Bilişim etkinliklerine 2002 yılında başladıklarını ve her yıl düzenli olarak bilişim etkinliği faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Prof. Dr. Böyükata: “Bu yılki bilişim etkinliğimizi 16-19 Mayıs tarihleri arasında yapacağız. Konusunda uzman kişiler bilişim teknolojisindeki son gelişmeleri aktaracaklar. Bilişim etkinliğimiz üniversitemizin en eski ve toplumla iç içe düzenlenen etkinliklerden birisidir. Etkinliğimiz hem şehrin tanıtımına etki eden bir faaliyet hem de şehre bilgi transferi konusunda iyi bir platform oluşturmaktadır.” dedi.
Bilişim etkinlikleri ile üniversite öğrencilerine, üniversite öğrencisi olmasa bile bilişime, internete, iletişim teknolojilerine ilgi duyan kişilerin de sunum yapabileceği ortamlar oluşturmayı amaç edindiklerinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Böyükata: “Teknolojiyi bilen, etkili ve doğru kullanan bir toplum olmalıyız. Bunun öncesi ise bilinçli ve farkındalık sahibi bireyleri çoğaltmalıyız. Ülkemizde halen sorunlar temel düzeyde; farkındalık düzeyindedir. Bu toplantıların Yozgat’ta doğru yönde farkındalığı artırmaya ve bilinçli bireyleri çoğaltmaya katkı vereceğine inanıyorum. Bilişim etkinliklerini sürekli takip eden bir öğrenci dört yıl üniversite hayatı boyunca bütün derslerin yanında ekstra en az iki tane seçmeli ders almış oluyor. Hem de farklı alanlardan sunumların olduğu bir ortam yaşayarak farklı sektörlerden bilişim endeksli bilgiler edinmiş oluyor. Bilişim etkinliklerini bu anlamda oldukça önemsiyor, katılımcılara ve katkı veren konuşmacılara teşekkür ederim.” dedi.
Üniversitelerin, hem kendi yaptığı çalışmalarla kendisini geliştiren bilim ve bilgi üreten hem ürettiği bilgiyi en sağlıklı bir şekilde toplumun istifadesine sunan kurumlar olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey: “Üniversiteler bilgi üretme noktasında önemli kurumlardır. Teknolojik gelişmelere katkı sağlamak önemli görevlerindendir. Üniversitede yapılan her program hem akademik gelişmeye hem de öğrencilerin ders dışı etkinlikler vasıtasıyla yeni bilgiler edinmelerine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu noktada yapılan her çalışmanın kıymetli olduğunu ifade ediyor, bu etkinliğin arzu edilen amaca ulaşmasını temenni ediyorum.” dedi.
Yozgat Bilişim Etkinliği'nin ilk günü Roketsan Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürü Akay Kerim İnce “Roketsan Genel Tanıtımı: Misyon ve Yetkinlikler” ve “Kurumsal Bilişim Sistemleri: Süreçler,Takımlar ve Teknolojiler” Roketsan Uygulama Geliştirme Takım Lideri Ümit Sadegüzel “İş Uygulamaları Geliştirme Takımı: Takım Profili, Teknolojiler ve Geliştiricinin Yol Haritası Nasıl Olmalı” konularında katılımcıları bilgilendirdi.
Programın sonunda katkılarından dolayı konuşmacılara Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve etkinlik başkanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından hediye takdim edildi.

Yorumlar