Yozgat Bozok Üniversitesi’nde "24 kasım öğretmenler günü etkinliği" düzenlendi
Bozok’ta öğretmenler günü

Yozgat Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından kariyer günleri etkinlikleri kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği düzenlendi.
Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın ve Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları, daire başkanları, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Güçlü yaptı. Başta şehitlik mertebesine erişmiş öğretmenler olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenleri rahmet ve minnetle yad ederek konuşmasına başlayan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güçlü, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik mesleğinin toplum için önemine vurgu yaptı.
Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, tüm öğretmenlerin, bu ülkenin yarınlarını emanet edeceğimiz gençlerin öğretmenler gününü kutladı. Rektör Karadağ, günün anısına Prof. Dr. Tayip Duman'a çiçek takdim etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü programı Eğitim Fakültesi Müzik Topluluğu tarafından verilen mini konserle sona erdi. REŞİT ÜNAL

Yorumlar