Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri öğretmenleri ile birlikte “Temiz Çevre Temiz Toplum” parolası ile Çamlık Milli Parkı’nda mıntıka temizliği yaptılar. Miniklere çevre temizliğinin aşılanması ve bilincin oluşturulması için öğretmenlerin organize ettiği etkinlikte Yozgat Belediyesi’de miniklere çöp poşeti, araç ve eldiven gibi destek verdi.
ÇAMLIĞA MİNİK ELLER DEĞDİ

BÜYÜKLER KİRLETTİ KÜÇÜKLER TEMİZLEDİ
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenleri minik öğrencilerine çevre bilincinin aşılanması amacı ile Çamlık Milli Parkı’nda mıntıka temizliği etkinliği düzenlediler. Öğrencilerle birlikte çevre temizliği yapan öğretmenler aynı zamanda öğrencilere bilgi verdiler. Çevre temizliğinin önemine de değindirler. 3’ncü ve 4’ncü sınıf öğrencilerinin birlikte katıldığı temizlik etkinliğinde aynı zamanda öğrenciler eğlenceli zaman geçirdiler. Çamlık Milli Parkı’nın her köşesinden çöpleri toplayan öğrenciler çöpleri poşetleyerek biriktirdiler. Sonrasında öğrenciler Çamlık Milli Parkı içinde bulunan Yozgat Belediyesi’ne ait Yöresel Lezzetlerin sunulduğu kafeteryada birlikte yemek yediler.
“EN BÜYÜK İŞ AİLELERE DÜŞÜYOR”
Temizlik organizasyonunu düzenleyen Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Sadiye Yavuz Kaymak çocukların küçük yaşta çevre bilincini edinmesi gerektiğini vurguladı. Kaymak,”İçinde yaşadığımız çevrenin temiz tutulması bilincinin çok küçük yaşlarda kazandırılması gerekmektedir. Burada en büyük pay ailelere düşmektedir. Çocuklara içinde yaşadığı her yerin, her ortamın temiz tutulması, kirlenmiş çevrenin mutlaka temizlenmesi gerektiğinin bilinci aşılanmalıdır. Ailede atılan çevre bilincinin gelişimi de okulda planlı bir şekilde sürdürülmeli. Biz de Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmenleri Ercan Gökkaya, Didem Fidan ile birlikte öğrencilerimizle belirli aralıklarla bu mıntıka temizliklerini düzenliyoruz. Desteklerinden dolayı Yaşanabilir Çevre Derneği’ne, Yozgat Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi.
“DÜNYAMIZ TEMİZKEN DAHA GÜZEL BİR YER”
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4-B Sınıfı öğrencilerinden Yiğit Barıldar hem çevreyi temizlediklerini hem de eğlenceli bir gün geçirdiklerini dile getirdi. Minik öğrenci,” Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla Çamlık’ta temizlik yaptık. Gördüğümüz bütün çöpleri topladık. Öğretmenlerimiz çevre temizliğinin önemli olduğunu söylediler” dedi. 4-B Sınıfı öğrencilerinden Deniz Yoldaş,” Öğretmenlerimizle buraya geldik. Tüm arkadaşlarımızla çöpleri topladık. Öğretmenlerimiz bize derslerde çevre temizliğini anlatıyorlardı. Bugün bizde geldik hep birlikte temizlik yaptık. Çevremizi temiz tutmalıyız. Çünkü buraları kirletirsek yarın kirli bir şekilde biz kullanacağız” derken 3-B sınıfı öğrencilerinden Melis Ceylan ise,” Çevre kirlenirse dünya çirkin bir yer olur. Herkes çevresini temiz tutmalı. Dünyamız temizken daha güzel bir yer. Bizde öğretmenlerimizle geldik. Çamlığı temizledik” dedi.

Yorumlar