Yaz aylarının gelmesi ile birlikte Yozgat'ın özellikle hafta sonları en çok tercih edilen mekanlarından olan Çamlık Milli Parkı'nda yaşanan yoğunluk vatandaşa çile yaşatıyor.
ÇAMLIK MECLİS GÜNDEMİNDE

İnsanların piknik yapacak yer bulamayınca temiz hava alarak oturmak için gittikleri iç kesimde izin verilmediğini söylerken, kurum amirlerinin yakınlarının mangal bile yaptıklarını söyleyerek durumdan şikayetçi oldular. Konuyu MHP İl Genel Meclisi Üyesi Ümit Şahbaz'da Haziran ayı ilk toplantısında meclise taşıdı.
TATİLDE ÇAMLIK TIKLIM TIKLIM
Bayram tatili süresinin uzun olması, şehir dışından aile ve yakınların ziyaret için Yozgat'a gelmelerine daha çok olanak sağlarken , Yozgat Halkı'nın en büyük eğlence ve dinlenme alanlarından olan Çamlık Milli Parkı'da bu süreçte yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı. Bayram günlerinde vatandaşlar çok yoğun olarak Çamlığa gitmeseler de devamında ki tatil günlerini güzel hava ve piknikle geçirmek için burada değerlendirdiler. Bayram tatili süresince giriş çıkışın ücretsiz olduğu çamlıkta piknik alanlarında oturacak yer kalmadığı gibi araç yoğunluğundan dolayı uzun süren trafik sıkışıklıkları yaşandı.
BİRİ ATEŞ YAKARKEN DİĞERİ OTURAMIYOR BİLE!
Çamlık Milli Parkı'nda düzenlemesi yapılan alanlar dışında ateş yakılması ve piknik yapılması yasaklanmış durumda. Kurallara uymayan vatandaşlar Yozgat Belediyesi tarafından görevlendirilen güvenlik personelleri ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı Orman Koruma Memurları tarafından uyarılıyor. Orman Koruma Memurları tarafından Çamlığın iç kesimlerinde vatandaşa ateş yaktırılmaz iken müdürlük misafiri vatandaşların ateş yakabildiği ve iç kesimde piknik yapıldığı söylentileri çıktı. Bu konuda İl Genel Meclisi Haziran ayı ilk toplantısında söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Meclis Üyesi Ümit Şahbaz söz alarak," Bayram tatilinde Orman İl Müdürlüğü tarafından kendi misafirlerinin ateşe yakılmasına izin verilip, Yozgatlıların ateş yaktırılmamasına izin verilmemesi iddia edildi. Ben bu olaya baya üzüldüm. Çünkü Yozgat’ın çocuğu park alanında piknik yapamıyorsa, dairenin müdürü kendi misafirlerini ağırlayabiliyorsa bu bize de ar, Yozgatlıya da ar. Bu konuda bir girişim yapalım" ifadelerini kullandı.
TESİSLERE İLGİ AZ
Çamlık Mili Parkı içerisinde 3 farklı tesisle gelen misafirlere hizmet veriliyor. Tesislere vatandaşların ilgisi olurken bu ilgi Çamlığın yoğunluğu ile doğru orantılı olmuyor. Vatandaşların araçlarını park edecek, oturacak yer bulamazken hizmet veren tesislerde aynı yoğunluk oluşmuyor. Özellikle Cevdat Dündar Göleti etrafında ki alan piknikçiler tarafından yoğun olarak kullanılmasına rağmen yanı başında bulunan ve kısa bir süredir hizmet veren Göl Kafe o kadar talep görmüyor.
ÖZELLİKLE PARK SORUNU DİKKAT ÇEKİYOR
Çamlık Milli Parkı içerisinde araç park alanlarının az olması yoğun günlerde vatandaşlar için piknik keyfini trafik çilesine dönüştürürken sağlı sollu park edilen araçlar da geçişlere engel teşkil ediyor. Özellikle hafta sonu yoğunluğundan dolayı trafikten şikayetçi olan vatandaşlar ise trafik sorununun acilen çözülmesi gerektiği yönünde eleştiriler yapıyor.

 

Yorumlar