Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi ihtiyaç sahibi ailelere el uzatmaya devam ediyor.
Çeçen aile için seferber oldular

İl Merkez’inde bulunan Çeçen asıllı Getova ailesinin yardım talebine TDV Yozgat Şubesi kayıtsız kalmadı.
Evlerinde hiçbir eşya bulunmayan ve geçinmekte zorluk yaşayan yetim ailenin (19) yaşında ki kızı Zeynep Getova (20) yaşında ki engelli kardeşinin ve okula giden iki kardeşinin bakımı ile ilgileniyor.

Evin annesi Dagmara Getova ise iş bulamadığı için ailenin herhangi bir gelir kaynağı bulunmuyor.
Yardım talepleri TDV Yozgat Şubesi’ne ulaşan aileye İl Müftüsü ve Şube Başkanı Salih Sezik’in talimatları doğrultusunda, 3 baza, 3 yatak, çamaşır makinesi, halı, kışlık odun, gıda paketleri, kira yardımı ve nakdi yardım yapıldı. Evin annesi iş bulmakta zorluk yaşadığı için Yozgatlı işadamlarına çağrı yaparak iş talebinde bulundu.
Kardeşlerinin bakımı ile ilgilenen evin ablası Zeynep Getova (19) ise okula gitmek istediğini vakıf görevlilerine bildirdi. Okula giderse engelli kardeşinin bakımı ile kimsenin ilgilenemeyeceğini dile getiren Getova, 10 yıl önce babalarının Çeçenistan da savaşta öldüğünü ve bu yüzden Türkiye’ye sığınmacı olarak geldiklerini söyledi. Evde hiç kimsenin çalışmadığı için geçinemediklerini söyleyen Zeynep Getova, TDV Yozgat Şubesi’ne teşekkür etti.
İl Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Salih Sezik, “Türkiye Diyanet Vakfı olarak mazlumların ve mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. Ailemiz bize yardım talebinde bulundukları zaman vakıf personelimiz inceleme başlattı. Evlerinin durumlarını gördüğümüz zaman kahrolduk. İvedilikle ailemizin başlıca ihtiyaçlarını karşıladık. Bundan sonra da ailenin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar