Milletvekili Başer, kanser hastalarının beklediği müjdeli haberi verdi
Cerrahi onkoloji uzmanı atanacak

Yozgat genelindeki hastaneler için 41 yeni doktor kadrosu tahsis edildi.
AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ta eksikliği ciddi anlamda hissedilen ve kanser hastalarının sıkıntı yaşadığı Cerrahi Onkoloji Uzmanı kadrosunun tahsis edildiğini ve önümüzdeki günlerde de atamasının gerçekleştirileceğini açıkladı.
AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, başta Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olmak üzere ilçe hastaneleri ve sağlık kuruluşlarında eksik olan uzman ve pratisyen doktor kadrosu için, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşerek, taleplerini iletti. Milletvekili Başer, Bakan Koca’nın direktifleri doğrultusunda Yozgat’a 15’i Uzman olmak üzere toplam 41 doktor kadrosu tahsis edildiğini müjdesini verdi.
Milletvekili Başer, Sağlık Bakanlığı’nın Yozgat genelindeki hastaneler için değişik branşlarda 41 doktor kadrosu belirlendiğini ve kura çekiminin önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi.
Milletvekili Başer, Sağlık Bakanlığı’nca Yozgat’ta atanacak doktor branşlarının belirlendiğini aktardı.
Milletvekili Başer, “Sağlık Bakanlığımızdan taleplerimiz doğrultusunda 95.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası kapsamında Yozgat için 15 Uzman olmak üzere toplam 41Tabip kadrosu açıldı. Atamalarını en kısa sürede gerçekleştireceğiz. İlan edilen kadrolara atanacak doktorlarımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Başer, doktorlar tarafından yapılan tercihler doğrultusunda önümüzdeki günlerde yapılacak kura çekiminin yapılacağını vurguladı.
Milletvekili Başer, sağlık alanında önemli gelişmeler yaşandığını değinerek, “Akdağmadeni Devlet Hastanesi’ne Tabip, Aydıncık Devlet Hastanesi’ne Tabip, Boğazlıyan Devlet Hastanesi’ne Tabip, iç hastalıkları, Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Tabip, Çandır Devlet Hastanesi’ne Tabip, Çekerek Toplum Sağlık Merkezi’ne Tabip, Yozgat İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine tabip, Merkez Toplum Sağlık Merkezine tabip, Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay Devlet Hastanesine’ne tabip, aile hekimi, Sarıkaya Devlet Hastanesine tabip, Sorgun Devlet Hastanesine tabip, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, Sorgun İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Tabip, Şefaatli Şehit Osman Belkaya Devlet Hastanesi’ne tabip, Yozgat Şehir Hastanesi tabip, acil tıp, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cerrahi Onkoloji, iç hastalıkları, ruh sağlığı ve hastalıkları Yenifakılı Devlet Hastanesine tabip, Yerköy Devlet Hastanesi’ne Tabip, anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, iç hastalıkları, radyoloji, Yozgat Halk Sağlığı Laboratuvarı tıbbi mikrobiyoloji uzmanı atanacak” diye konuştu.

Yorumlar