Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yozgat’ın sorunlarını yerinde ilk ağızdan dinleyerek politika üretmek için Yozgat çalışmalarına devam edecek.
CHP YOZGAT ÇALIŞMASINA DEVAM EDECEK

CHP tarafından ülke genelinde 24 ilde çalışmalar yürütülürken bu illerden bir tanesi de Yozgat. Daha önce 2 kez milletvekillerinden oluşan heyet ilimizde incelemelerde bulunmuş ve halkın sorunlarını yerinde tespit etmişti. CHP’li vekillerden oluşan üçüncü heyetin çalışması sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Yozgat’a gelecek.
“DURUM TESPİTİ YAPILIYOR”
CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar partileri tarafından ilimizle birlikte 24 ilde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sorunları yerinde ve muhatabından dinleyerek çözüm üretmek adına çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren Yaşar,”Ülke genelinde genel başkanımızın talimatı ile 24 ilde bir çalışma başlatıldı. Milletvekillerinden oluşan heyetler oluşturuldu. Bu illerin sorunları araştırılacak. Yozgat gibi ekonomik sıkıntılardan daha çok etkilenen, işsizlikle mücadele eden ve tarıma dayalı iller olmak üzere durum tespiti açısından bir çalışma yapılacak. Bu incelemeler için ilimize de bir heyet görevlendirildi. Daha önce belirli aralıklarla bu heyet ilimize 2 kez geldi. STK’lar, kanaat önderleri ve vatandaşlar ile görüşerek bir rapor hazırladılar. Heyet üçüncü kez ilimize gelecek. Program ayın 19’undan önce yapılacaktı ama 28 Mart’ta yapılacak kurultaydan sonrasına kaldı. Kurultay sonrası heyet yine gelip, ilçelerimizde köylerimizde vatandaşlarımızla bire bir konuşup sorunları yerinde ilk ağızdan tespit edecekler. Buna göre de partimiz politikalar geliştirecek. Sonrasında genel başkanımız Yozgat’ı ziyaret edecek” dedi.
“GENEL BAŞKANIMIZ YOZGATLA ÖZEL İLGİLENİYOR”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu’nu ziyaret ettiğini ve uzun uzun Yozgat sorunları hakkında sohbet ettiklerini dile getiren Yaşar,”Geçtiğimiz hafta genel başkanımızı ziyarete gittim. Özellikle Yozgat’ın sorunlarını ve Yozgat’ı değerlendirdik. Genel başkanımız Yozgat’a ayrı bir önem veriyor. Ayrı bir ilgisi var. Özellikle Yozgat tarımı ve kokulu mercimeğini Türkiye’nin her yerinde her fırsatta dile getiriyor. Kendisine bu bağlamda hem teşekkür ettim hem de Yozgat’ın sorunlarını konuştuk. Özellikle yerli otomobil konusunda fabrikasının yada parça üretiminin Yozgat’ta yapılması gerektiğini dile getirdi. Yozgat’ın günahı ne diyerek vurguladı. Bizim CHP iktidarında ya da CHP’nin içinde bulunduğu bir Millet İttifakı iktidarında Yozgat’ın ayrı bir ele alınması olacak. Buna öncelikli il, pilot il ne denirse densin bir şekilde Yozgat’a ilgi gösterilecek. Genel başkanımız en çok göç veren, en az yatırım alan, gelişmemiş , tarıma dayalı illeri ve özellikle Yozgat’ın ele alınması gerektiğini söyledi. Yozgat’ın sorunlarına çok ciddi bir şekilde duyarlı. Buna bağlı olarak da bir çalışma yürütülecek” ifadelerini kullandı.
“BU SİYASİ ÜSLUP ÜLKEMİZE YAKIŞMIYOR”
Son olarak ülke siyasetinde yaşanan sıkıntılar hakkında da konuşan Başkan Abdullah Yaşar,”Son zamanlarda ki siyasette ki üslup Türkiye’ye yakışmıyor. Genel Başkanımız başta olmak üzere hepimiz Cumhurbaşkanı devletin tepesidir. Cumhurbaşkanı devletin başıdır. Bu kurum siyasete bulaşmamalı dedik. Ülke bir sıkıntı yaşadığı zaman Cumhurbaşkanı bir çatı olarak, bir baba olarak bir araya getirmeli herkesi. Bir siyasi parti başkanı olmamalı. Hem makam hem ülke zarar görür böyle bir ortamda dedik ama anlatamadık. Bu makamlar birleştirici bütünleştirici makamlardır. CHP genel başkanına her alanda yükleniyorlar. Ülkenin her sorununda gündemi değiştirmek için CHP’ye yükleniyorlar. Siyaset bu şekilde olmamalı” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorumlar