Yozgat’ta 5 bin 910 kişiye “Mahremiyet Eğitimi” verildi.
Çocuklara mahremiyet eğitimi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, “Çocuklarda Mahremiyet Bilinci” eğitim çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Yozgat’ta bin 890 aile, 4 bin 20 çocuk olmak üzere toplam 5 bin 910 kişiye eğitim verildiğini söyledi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, “Mahremiyet eğitimi” modülü revize edilerek, “Çocuklarda Mahremiyet Bilinci” eğitim modülü hazırlandığını aktardı.
Neşeli, tüm çocuklara sosyal hayatın içinde kendi özel alanını koruyabilme, diğer insanların özeline saygı duyarak kendisi ile çevresi arasında sağlıklı sınırlar koyabilme becerisi kazandırılmasının amaçlandığını kaydetti.
Korona virüs salgını nedeniyle yüz yüze yapılamayan eğitimlerin, uzaktan eğitim platformları kullanılarak gerçekleştirilmesi için Bakanlık uzmanlarınca çalışma yapıldığını hatırlatan Neşeli, “Modül, sahadaki çalışanların geri bildirimleri ile ihtiyaçlar göz önüne alınarak revize edildi. Bu doğrultuda ailelere, çocuk hizmetleri alanında çalışan ve çocukla temas eden tüm çalışanlara yönelik “Çocuklarda Mahremiyet Bilinci” eğitim modülü hazırlandı.
Revize edilen modülde, Mahremiyet, Gelişim Dönemlerine Göre Mahremiyet, Bebeklik Döneminde Mahremiyet, Okul Öncesi Dönemde Mahremiyet, İlköğretim Döneminde Mahremiyet, Ergenlik Döneminde Mahremiyet, Dijital Mahremiyet ve İstismara Maruz Kalmış Çocuğa Yaklaşım gibi başlıklar yer alıyor” dedi.
Modülün revize edilmesiyle beraber “Çocuklarda Mahremiyet Bilinci” eğitici eğitimi gerçekleştirildiğine değinen İl Müdürü Neşeli, 4 bin 20 çocuğun eğitimden yararlandığını ifade etti.
Neşeli, çocuk hizmetleri alanında çalışan personelin ve hizmet sunulan ailelerin desteklenmesi amacıyla, 2018 yılında hazırlanan “Mahremiyet Eğitimi Modülü” ile çocuk hizmetleri biriminde görevli tüm personel, Sosyal Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlanan aileler, Bakanlığa bağlı özel kreş ve gündüz bakım evlerinde görev yapan çalışanlar, veliler ve koruyucu aileleri kapsayacak şekilde eğitim verildiğini vurgulayarak, Yozgat’ta bin 890 aileye de eğitim verildiğini sözlerine ekledi.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar