Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bünyesinde bulunan özel eğitim kurumlarına yönelik denetleme faaliyeti düzenledi.
Denetlemeler sürüyor

Denetim faaliyetlerinde denetmenlik görevini yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Orhan Ergün Çağlıyan ve Yasin Gürsoy, Saraykent Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu ve Saray Özel Öğrenci Yurdu'nu mercek altına aldı. Özel eğitim kurumlarının mali mevzuat hükümlerine olan uygunluğu, idare olarak tutulması gereken dosya, evrak ve defterler, özel eğitim kurumlarının fiziki yapıları ve bina bölümlerinin ilgili mevzuata uygunluğu ve tertip düzen gibi pek çok konu üzerinde detaylı olarak denetim çalışmaları yapıldı.
Özel Eğitim Kurumları Şube Müdürü Orhan Ergün Çağlıyan, "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hizmet eden özel eğitim kurumlarının denetimi bu kurumların stratejik hizmet kalitelerinin yükselmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Milli Eğitim Bakanlığınca belirli periyotlarda güncellenen ve değişime uğrayan Özel Eğitim Kurumlar Yönetmeliğine kurumların uyum sağlaması ve hizmet standardına uygun şartlarda ihtiyaçlara cevap verebilmeleri önceliklerimiz arasındadır. Bundan sonraki süreçlerde de Özel Eğitim Kurumları Şube Müdürlüğüne bağlı bulunan bu kurumlara rehberlik çalışmaları yapılacak olup, bu çalışmaların sonuçlarına yönelik bir adım olarak da denetimler devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar