DEVA Partisi Yozgat Kurucu İl Başkanı İsmail Yılmaz oldu.
DEVA’ya Yılmaz atandı

Eski bakan Ali Babacan’ın genel başkanlığını yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) il ve ilçe teşkilatlanma çalışmaları sürüyor.

 

DEVA Partisi Bölge Başkanı Mahmut Sami Topbaş ile Seyit Halil Özsoy, Musa Malik Yıldırım’ın katıldığı toplantının ardından ismi geçenlerle yapılan görüşmelerin ardından İsmail Yılmaz kurucu il başkanı olarak görevlendirildi.

İşadamı İsmail Yılmaz DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı olarak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan kurucu il başkanlığı için yetki belgesini aldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Yozgat İl Başkanı olarak belirlenen İsmail Yılmaz’a görevlerinde başarılar diledi. Babacan parti il ve ilçe yönetimlerinde de yarı yarıya ilk defa siyaset yapacak kişilere yer vereceklerini; bunun da ağırlıklı gençlerden ve kadınlardan oluşmasını arzu ettiklerini belirtti.

DEVA Partisi Kurucu il Başkanlığına atanan İsmail Yılmaz, kendisine tevdi edilen görevi sorumluluğu içerisinde siyaset yapacağını söyledi.

Yozgat’ın şanına yakışır bir teşkilat yapılanması içerisinde olacaklarını dile getiren Yılmaz, “

Türk Siyasetinin samimiyet ve güven bunalımı yaşamakta olduğu, katılımcılığın, çoğulculuğun, demokratikliğin, hukukun üstünlüğünün, adaletin ve liyakatin süratle yönetimdeki etkisini kaybettiği, nepotizm anlayışının ülkemizin yiğit evlatlarının onların bu Vatana yaratacakları katma değerin önüne geçtiği bu günlerde bir nefes ve yeniden şahlanma hareketi olarak Türk toplumunun umutlarını yeniden yeşerterek yola koyulan DEVA PARTİSİ Genel Başkanı Sn Ali Babacan başta olmak üzere Genel Başkan yardımcılarımız ve kutlu hareketimizin tüm paydaşlarına Değerli Yozgatlı hemşehrilerime sonsuz saygı sevgi ve hürmetlerimi sunarım.

Sn Genel Başkanımız Ali BABACAN Beyin takdir ve tensipleriyle Deva Partisi Yozgat Kurucu İl Başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Tarafıma tevdi edilen bu kutsal görevin sorumluluğu ve şuuru içerisinde Yozgat’ımızın şanına yakışır bir siyaset ve teşkilat çalışması yapmayı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu görevi şahsıma layık gören başta Sn Genel başkanıma, Genel Başkan Yardımcılarıma ve bu çalışmalarda emeği geçen partimizin her bir ferdine şükranlarımı sunarken bu kutlu yürüyüşte bizi yalnız bırakmayacağına yürekten inandığım kadirşinas Yozgatlı hemşehrilerime saygılarımı sunarım.

Rabbim çıktığımız bu yolda yâr ve yardımcımız olsun. Hepinizi en emin olan Yüce Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Yorumlar