Kurucu İl Başkanı Yılmaz’ın atanmasının ardından teşkilatlanma çalışmaları hız kazandı
DEVA Yozgat’ta  sahaya iniyor

Eski Bakan ve başbakan yardımcısı Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisi Yozgat’ta teşkilatlanma çalışmalarına hız verdiği öğrenildi.
Kuruluşu, koronavirüs salgını dönemine denk gelen Ali Babacan’ın liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) il ve ilçe teşkilatlanması için harekete geçti. Yozgat’ta Haziran ayı içerisinde yapılan değerlendirme toplantısının ardından belirlenen kurucu il başkanlığı için ismi geçenlerle görüşmeler yapıldı.
AK Parti’de 2011 ve 2015 yıllarında aday adayı olan işadamı İsmail Yılmaz, DEVA Partisi’nin kurucu il başkanı olarak atandı. Kurucu il başkanı Yılmaz’ın yanı sıra 14 ilçe başkanının da netlik kazandığı öğrenildi. Kadın ve gençlik kolları için de gönüllü olarak başvuru bekleniyor.
TEŞKİLAT BAŞKANLARI
BELİRLENDİ
DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı İsmail Yılmaz, Yozgat’ta teşkilatlanma çalışmalarının başladığını belirterek, sahaya indiklerini söyledi.
Kendisine görevin verilmesinin ardından merkez ve ilçelerde teşkilatlanmaya yönelik adımlar attıklarına değinen Yılmaz, 14 ilçede teşkilat başkanlarının belirlendiğini ve önümüzdeki günler içerisinde kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti. Yılmaz, parti il ve ilçe yönetimlerinde de yarı yarıya ilk defa siyaset yapacak kişilere yer verileceğine değinerek, bunun da ağırlıklı gençlerden ve kadınlardan oluşacağını belirtti.
Parti binası için bazı yerleri belirlediklerine vurgu yapan Yılmaz, ay sonuna kadar Yozgat’ta parti tabelasını dikmiş olacaklarına dikkat çekti.
YOZGAT SİYASETİN MERKEZİ
DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Yılmaz, Yozgat’ın siyasete yön veren bir kent olduğuna dikkat çekerek, “Yozgat’ın verdiği kararlar, siyasi partileri iktidar yapıyor. Türkiye genelinde başlatılan DEVA hareketinde Yozgat önemli bir görev üstlendi. Biz de aldığımız sorumluluğu yerine getireceğiz” dedi.

Yorumlar