Yozgat merkez, ilçe ve beldelerde tüm kamu kurumlarında olduğu gibi belediye başkanları da korona virüsü ile etkin mücadele yürütüyor.
Devletin korona virüsle mücadelede yürüttüğü çalışmaları ilçeye de yansıtan Akdağmadeni Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşları sokağa çıkmaması için denetimleri yürütürken diğer...

Dezenfekte ve denetimler sürüyor

Yozgat merkez, ilçe ve beldelerde tüm kamu kurumlarında olduğu gibi belediye başkanları da korona virüsü ile etkin mücadele yürütüyor.
Devletin korona virüsle mücadelede yürüttüğü çalışmaları ilçeye de yansıtan Akdağmadeni Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşları sokağa çıkmaması için denetimleri yürütürken diğer taraftan da esnafa dezenfekte ürünleri dağıtıyor.
Belediye Başkanı Nezih Yalçın; “İlçemizde bulunan esnaflarımıza el dezenfektanı ve maske dağıtımı yapıyoruz. İşi olabildiğince sıkı tutmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Maske ve dezenfektan dağıtımı yapılırken diğer ekiplerimizde esnaflarımızın iş yerlerinde dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Ama çarşıda üzülerek görüyoruz ki 65 yaş üstü vatandaşlarımız gerekli özeni göstermiyorlar. Lütfen işin ciddiyetini anlayalım. Hiç bir şey için geç değil bir sevdiğimiz ve yakınımız bu virüsü aldığında çok üzüleceğiz ve belki de pişman olacağız. Kurallara uyalım. Denetimlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Yorumlar