Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı okulları ziyaret ederek, öğrencilerle sınıflarında, öğretmenlerle ise öğretmenler odasında bir araya geldi.
Eğitimde samimi diyalog

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretlerinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek kurduğu diyaloglarla kalplere dokundu.
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aydıncık İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol eşliğinde Aydıncık Baydiğin İmam Hatip Ortaokulu-Baydiğin İlkokulu, Baydiğin Ortaokulu,Baydiğin Anaokulu, Dereçiftlik İlk-Ortaokulu,Kazankaya Şehit Dursun Erdoğan İlk-Ortaokulu ve Kazankaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiyle Pansiyonunu ziyaret ederek, öğrencilerle sınıflarında, öğretmenlerle ise öğretmenler odasında bir araya geldi.
Okullarda kurulan kütüphanelerde incelemelerde bulundu.
Öğrencilerin sınıflarına misafir olan Yazıcı , etkili ve verimli ders çalışma teknikleri, kitap okumanın sosyal ve akademik hayatımıza yansımaları, kişinin yeteneğiyle baskın özelliklerinin keşfetmesinin yolları, kök değerler ve aile kavramı konularından bahsederek, öğrencilerimizin istek ve taleplerini dinledi.
Öğretmenlerle bir araya gelen Yazıcı , öğrenciler için fedakarca yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, rehberlik hizmetleri, veli görüşmeleri, öğrencilerde kazanımların davranışa dönüşmesi ve bireysel farklılıkların göz önünde bulundurularak ders işlenmesinin öneminden bahsedip, görüş ve önerileri aldı.
Ayrıca Ulusal ve Yozgat’ta yürütülen projelerin takibi ve bilgilendirilmesi konularına da değinen İl Müdürü Yazıcı ''Bizler öğretmen olarak yavrularımızın kalbine dokunuyor, onların hayatında izler bırakıyoruz” dedi.

Yorumlar