Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Sorgun Belediyesi'nin spor ve sporcu dostu olduğunun altını çizdi.
EKİCİ: "SPOR VE SPORCUNUN YANINDAYIZ"

Sorgun ve Yozgat'ın tanıtımına büyük katkılar sağlayan voleybol ve futbol takımlarına verdikleri desteğin devam edeceğini söyleyen Ekinci, Sorgunlu ve Yozgatlı gençleri voleybol ve futbol takımlarına kazandırmak adına ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade etti.
Sorgun Belediyesi olarak voleybol ve futbol takımlarına ciddi bütçeler ayırdıklarını belirten Ekinci, "Sorgun Belediyesi olarak ilçemizin ve Yozgat'ın tanıtımına büyük katkı sağlayan takımlarımızın maddi giderleri hatırı sayılı derecede çok. Bu bütçeleri diğer ilçelerimizin hatta il belediyesinin bile karşılaşması çok zorken biz Sorgun Belediyesi olarak bu büyük yükü sırtlandık. Her iki takımımızda kendi kulvarlarında gayet başarılı işler yapıyorlar" dedi.
"HEDEFİ AVRUPA KUPALARI OLARAK BELİRLEDİK"
Voleybol takımı ile yaptığı toplantıda teknik heyet ve oyunculara hedeflerinin Avrupa Kupalarında Sorgun ve Yozgat'ın adını duyurmak olduğunu söylediğini ifade eden Ekinci açıklamalarına şu şekilde devam etti. "Efeler Ligi'nde oynayacak bir takımı oluşturabilmek başlı başına büyük bir bütçe istiyor. Sorgun Belediyesi bunu tamamen kendi imkanları ile yapıyor. Son iki haftada da voleybol takımımız bir galibiyet serisi yakaladı. Efeler Ligi sıralamasında da iyi bir konuma sahibiz. Bölgesel Amatör Lig'de futbol takımımız var. Kaliteli oyunculardan kurulu bir futbol takımına sahibiz ama futbolda talihsiz bir dönem içerisindeyiz. Birkaç haftadır sahaya yansıtılan iyi oyuna rağmen mücadelelerden mağlubiyetle ayrılan taraf biz oluyoruz. Her iki takımımız için sponsorlarımız var, Sorgun halkı her zaman takımlarımızın maddi manevi yanında ama maddi kısmın büyük kısmı Sorgun Belediyesinde. Voleybol takımımızın maliyetini civardaki başka ilçeler hatta il bile kaldıramaz. Ama Sorgun Belediyesi bu yükü sırtlandı ve yoluna devam ediyor. Neden bu büyük yükün altına girdiniz diye sorulursa da tek gayemizin Yozgat'ın ve Sorgun'un adını her yerde duyurmak olduğunu söylemek bize gurur veriyor. Hatta voleybol takımı ile geçtiğimiz günlerde yaptığım toplantıda Avrupa Kupalarında oynamak istediğimizi ve hazırlıklarımızı buna göre yaptığımızı kendilerine söyledim. İnşallah Balkan Kupası'na katılmaya hak kazanırsak bu durum ilçemizin tanıtımına daha ciddi getiriler sağlayacak. Ama hem futbol hemde voleybol takımımızdaki ana hedef Sorgunlu gençlerin bu takımlarda yer alması. Her iki takımımızda da kendi çocuklarımız şu anda oynuyorlar ama sayıları az bu sayıların artması için gerekli tüm çalışmalarımızda aralıksız devam ediyor."

Yorumlar