İçişleri Bakanlığınca başlatılan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi çerçevesinde yürütülen çalışmaları incelemek üzere Yozgat’a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Bozok Üniversitesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
Erdil, Bozok öğrencileriyle bir araya geldi

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil söyleşi programında İçişleri Bakanlığı’nın faaliyetlerini anlattı. Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil, Bakanlık bünyesinde yürütülen İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) ile birlikte vatandaşa sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek ve vatandaşın erişimini kolaylaştırmak üzere çalışmalar yürüttüklerinin altını çizdi.

Konuşmasında öğrencilere seslenen Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil şu anda yaşadığınız konjonktürün aynısını bizler öğrencilik döneminde yaşadık. Dün ve bugün aynı coğrafya içerisinde hep birlikte aynı hikayeyi yaşamaktayız. Bu ortak akıl, kültür ve hafızayı yaşayan ortak coğrafyanın insanlarıyız. Bulunduğunuz koşulları ve şartları asla yermeyiniz. Bulunduğunuz durumu fırsat olarak görün ya da fırsata çevirin ki orada yüksek bir sinerji oluşabilsin” dedi

Söyleşi sonrası İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey günün anısına Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil’e hediye takdim etti.

Yorumlar