Yeni tip korona virüs Covid 19 nedeniyle eğitim öğretim sonlandırılmasıyla birlikte ders kitapları ve kitaplarda toplanmaya başlandı.
Eski kitaplar geri dönüşüme

Yozgat’ta 2019-2020 eğitim öğretim yılında kullanılan ders kitaplarını toplayarak geri dönüşüme gönderilecek.
Yeni tip korona virüs Covid 19 nedeniyle eğitim öğretim sonlandırılmasıyla birlikte ders kitapları ve kitaplarda toplanmaya başlandı.
Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu Aile Birliği yönetimi tarafından öğrencilerin kullandığı ders kitapları toplanarak ekonomiye kazandırılacak.
Yozgat MEV İlkokulu Aile Birliği Başkanı Elif Günyüzlü, topladıkları kitap ve defterleri geri dönüşüme göndereceklerini belirterek, elde edilen geliri de okulun ihtiyaçlarında değerlendireceklerini söyledi.Günyüzlü, atıl durumda kalan atıkların toplanarak geri dönüşe kazandırılması olduğunu aktardı. Günyüzlü, eğitim ve öğretimin sona ermesi ile birlikte velilere çağrı yaptıklarına değinerek, “Eğitim yılı boyunca kağıt atıkları ve eski ders kitaplarını toplayarak geri dönüşüme kazandıracağız. Hem doğaya hem de ekonomiye katkı sağlayacağız” dedi.
MEV İlkokulu Müdürü Yusuf Saraç ise “2019-2020 eğitim öğretim yılı pandemi dolayısıyla sona erdirildi. Yıl boyunca kullanılan kitaplar, defterler ve geri dönüştürülebilecek gereçler okulumuzda toplanıyor. Geri dönüşüm, günümüzde çok önemli bir yere sahip. Dünyamızın daha yaşanabilir bir yer olması, geleceğe umutla bakabilmemiz için çocuklarımıza bunu erken yaşlarda aşılamamız gerekiyor. Okullarımızda da yıl boyunca birçok kağıt kullanılıyor ve çoğu yerde bunlar ne yazık ki çöpe gidiyor. Okul aile birliğimiz farkındalık oluşturmak, çevreye faydalı olmak adına böyle bir uygulama başlattı. Velilerimiz ve öğrencilerimiz de buna ilgi gösterdi ve bu mutluluk verici bir gelişme” dedi.

Yorumlar