Belediye, hal bölgesine yapmayı planladığı projeyi paylaştı
‘ESNAF DOSTU BAŞKAN’DAN MODERN BİR İŞ MERKEZİ

Yozgat Belediyesi, kent merkezine ekonomik anlamda ivme katacak bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hal bölgesinde bulunan, eski ve kullanışsız işyerleri yıkılarak yerine modern iş merkezi inşa edilecek.
ESNAF DOSTU BAŞKAN
Yozgat’ta işadamı kimliğiyle ön plana çıkan ve kent ekonomisine katkı sağlayacak projeleri ön plana çıkaran Belediye Başkanı Celal Köse’nin büyük önem verdiği İş Merkezi Projesi’nin çalışmalarına da başlandı. Esnaflara sağladığı katkı ve desteklerle ‘Esnaf Dostu Başkan’ olarak takdir toplayan Başkan Köse, Bankalar Caddesi ve hal bölgesinde bulunan esnafları ziyaret ederek, proje hakkında bilgiler verdi.
Esnaflara projeyi anlatan Başkan Köse, özellikle tarihi Çapanoğlu Büyük Cami çevresinde devam eden çalışmalarla birlikte bölgenin cazibesinin artacağına vurgu yaptı.
Yozgat’a estetik mimarisiyle göz dolduracak, kullanışlı bir iş merkezi kazandıracaklarına değinen Başkan Köse, “Bu yıl içerisinde hal bölgesinde bulunan eski kullanışsız hal iş merkezini yıkacak ve yerine estetik mimarisiyle göz dolduran kullanışlı bir iş merkezi kazandıracağız” dedi.
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN
ÖRNEKLERİ
Yeni Hal ve İş Merkezi Projesi ile ilgili bölgede bulunan esnafları yerinde ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulunan Başkan Köse, esnaflarla kurduğu samimi diyalog ile dikkat çekti. Başkan Köse, birçok yeni projenin müjdesinin verirken, “Biz gönüller yapıyoruz, gönül kazanıyoruz ve gönülden hizmet ederek Gönül Belediyeciliğinin en güzel örneğini sergiliyoruz. Tüm çalışmalarımızı vatandaşlarımızla paylaşarak, birlikte yönetim anlayışını yansıtıyoruz. Her yaştan vatandaşımızla bir araya gelerek, Yozgat’ın planla gelişimine ve kalkınmasına öncülük ediyoruz. Hedefimiz akıllı şehircilik uygulamalarıyla Yozgat’ta yaşam kalitesini artırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
YAŞAM MERKEZİ OLACAK
Belediye olarak kentin çehresini değiştirecek projelere imza atacaklarına vurgu yapan Başkan Köse, Hal Bölgesi’nde planladıkları İş Merkezi’nin yaşam merkezine dönüşeceğine dikkat çekti. Başkan Köse, bölgenin sadece ticari bir alan olmasından ziyade vatandaşların yararlanabileceği ticaret ve sosyo-kültürel faaliyetleri destekleyen bir çekim noktası olmasının amaçlandığını vurguladı.
HABER MERKEZİ

Yorumlar