Yozgat Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Türkiye Kahveciler, Büfeciler Federasyonu yönetim ve denetim kurulu toplantısında esnafların yaşadığı sorunların masaya yatırıldığını kaydetti.
Esnafların sorunlarına çözüm dosyası

Yozgat Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, kahveci esnafının pandemi sürecinde yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışma başlatıldığını söyledi.
Yozgat Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Türkiye Kahveciler, Büfeciler Federasyonu yönetim ve denetim kurulu toplantısında esnafların yaşadığı sorunların masaya yatırıldığını kaydetti.
Coşgun, “ Esnaf ve Sanatkar Genel Müdürü Necmettin Erkan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekçan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a üyelerimizin sıkıntılarını istek ve taleplerini ilettik ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan’ da federasyonumuzu ziyaret ederek sorunlarımızı dinledi. Bu taleplerimizi Yozgat milletvekillerimize iletip yardımcı olmalarını talep ettik” dedi.
Oda Başkanı Coşgun, pandemi nedeniyle mağdur olan kahvehane işletmecilerinin sorunlarına çözüm yolları dile getirdi. Başkan Coşgun Covid-19 sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayan kahvehane işletmecilerinin sıkıntılarını çözüme kavuşturmak için dosya oluşturduklarını ifade etti.
Esnafın sorunları pandemi süreci üzerinden değerlendiren Coşgun, “Kredi sicil bozukluğuyla ilgili bazı esnafımız kredi kullanamamakta bunların yeniden gündeme gelmesi. SSK, vergiler taksitlendirildi ama iş yerleri kapalı olan esnaflarımız bunların hiçbirini ödeyemedi bunun taksitlendirilmesini talep ediyoruz. Pandemide verilen kira yardımı, hibe yardımı alamayan esnaf kardeşlerimiz oldu. Biz bunların kontrada bakılmadan ödenmesini istiyoruz. Kahveci esnafının en mağdur olduğu dönemde, diğer esnaflarla aynı parayı almasının haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bunun düzeltilmesi talep ettik kendilerine. Hibe desteğinin, kira desteğinin devam edilmesini istiyoruz. Televizyon yayınlarına abonelik için ödenen ücretlerin, izlenme olmadığı için iade edilmesini istiyoruz. Çay ocaklarının, paket servislerinin açılmasını istiyoruz. Sadece kahveci esnafına ramazan ayında özel bir ödenek ayrılmasını istiyoruz. Pandemide verilen kredilerin hepsi tükendi, sadece kahveci esnafına özel 1 yıl ödemesiz bir kredi talebimiz var” diye konuştu. REŞİT ÜNAL

Yorumlar