Covid 19 salgını sebebiyle video seminer yoluyla düzenlenen bu seneki seminerler, Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileri için de oldukça yararlı ve farklı üniversitelerden öğrenciler ile birlikte bulunma fırsatı sunuyor.
Etkinlikler devam ediyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından geliştirilen fikir etrafında, 2002 yılından bu yana gerçekleştirilen, bu sene on beşincisi video seminer yoluyla düzenlenen Yozgat Bilişim Etkinlikleri devam ediyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın geliştirdiği program, yine kendisinin öncülüğünde özveriyle yıllardır yürütüldü. Covid 19 salgını sebebiyle video seminer yoluyla düzenlenen bu seneki seminerler, Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileri için de oldukça yararlı ve farklı üniversitelerden öğrenciler ile birlikte bulunma fırsatı sunuyor.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden öğrenci, akademisyen, bürokrat ve değişik meslek gruplarından katılımların olduğu etkinliklerde Yozgat dışından davet edilen konuşmacılar; Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Ergün “Yapay Zeka: Gelecekte Bizi Ne Bekliyor?” konusunda ve Marmara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Arzu Baloğlu “Dijital Girişimcilik” konusunda Pazartesi ve Salı günü sunum yaparak bilgilerini paylaştılar.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nden Doç. Dr. Vugar Ali Türksoy “Sağlık ve Bilişim”, Dr. Öğr. Üyesi Can Meşe “Çevrimiçi Öğenmede Araştırma Topluluğu” ve Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz “Akademik Yazımda Endnote Kullanımı” başlıklı sunumlarıyla katkı sağlarken, üniversite dışından Yozgat Ticaret İl Müdürü İbrahim Aktaş “5G Teknolojisi ve Kutupsal Kodlama” ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmenlerinden Kenan Aksüt “Bomba Gibi Bir Nesil: Alfa Kuşağı” konulu seminerler ile etkinlikte yer aldılar.

Koordinatörlüğünü ve Moderatörlüğünü Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın ve Koordinatör Yardımcılığını Öğretim Görevlisi Gökalp Çınarer’in üstlendiği 15. Yozgat Bilişim Etkinlikleri’nde Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ Onursal Başkan olarak yer aldı. Eğitim öğretim ve akademik çalışmaların yanı sıra bilginin yaygınlaştırılması bakımından Yozgat’ta önemli bir işlevi olduğu bilinen etkinliklerin devam ettirilmesinin faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

 

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, yaptığı değerlendirmede “Yorucu ve yoğun hazırlık süreçleri ile uzun yıllardır gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri tamamen gönüllülük ve vicdani bir sorumlulukla yerine getiriyoruz. Üniversitemize ve şehrimize olan aidiyet duygusu ile fedakârlık etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Zaman zaman olumsuzluklar ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Fakat her seferinde özveri gerektiren bu çalışmalarda destek veren arkadaşlarımız mutlaka oluyor. Bu sene Öğretim Görevlisi Gökalp Çınarer işlerin hafifletilmesinde büyük destek sağladı. Kendisine teşekkür ederim. Özenle seçilmiş başlıklar etrafında sunumlarını yapan değerli konuşmacılara ve Onursal Başkan olarak yer alan Rektörümüz sayın Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a da teşekkür ederim. Her sene olduğu gibi etkinlikler hem üniversitenin görünürlüğünü hem de Yozgat’ın tanınırlığını artırmaktadır. Bu bizi ayrıca mutlu etmektedir” dedi.

Yorumlar