Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 8,4 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdıklarını açıkladı.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 3 bin 627 engelli...

Evde bakım yardımı  hesaplara yattı!

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 8,4 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdıklarını açıkladı.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 3 bin 627 engelli için 3 bin 496 aileye Evde Bakım Yardımı yapıldı.
Engelli bireylerin öncelikle aile ortamında bakımlarının sağlanabilmesi amacıyla destek ödemeleri devam ediyor. İl genelinde 3 bin 496 aile, 3 bin 627 engelli bakımı için 8 milyon 498 bin 308 TL ödeme gerçekleştirildi.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, evde bakım yardımı kapsamında destek ödemelerinin devam ettiğini belirtti.
İl Müdürü Neşeli, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu aktardı.
Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara, aileleri yanında ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırıldığı bilgisini paylaşan İl Müdürü Neşeli, engelli vatandaşlara yönelik politikaları aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda geliştirdiklerini vurguladı.
İl Müdürü Neşeli, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata tam ve etkin katılımı, bağımsız bir şekilde yaşayabilmeleri için insan odaklı ve hak temelli hizmet modelleri uyguluyoruz. Bu modeller içinde evde bakım yardımı önemli yer tutuyor.” dedi.
Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek olduklarını kaydeden İl Müdürü Neşeli, “Engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle 2006 yılında başlatılan evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen hak sahibi başına aylık 2 bin 354 TL ödeme yapıldığını aktaran İl Müdürü Neşeli, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 8 milyon 498 bin 308 TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdıklarını dile getirdi.
SEVİLAY KAYAASLAN

Yorumlar