Şehit Mehmet Köklü’nün annesi Güllü Köklü’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan tarafından tevdi edilmek üzere gönderilen, “Devlet Övünç Madalyası” Vali Ziya Polat tevcih edildi.
Fedakarlıkları unutulmaz

Yozgat Valisi Ziya Polat, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreninde yaptığı açıklamada, şehit yakınları ve gazilerin ülke ve milletin baş tacı olduğunu söyledi.
Yozgat’ta, şehit ailesine Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen 'Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' verildi.
Şehit Mehmet Köklü’nün annesi Güllü Köklü’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan tarafından tevdi edilmek üzere gönderilen, “Devlet Övünç Madalyası” Vali Ziya Polat tevcih edildi.
Yozgat Vali Ziya Polat, her zaman şehit yakınları ve gazilerin emrinde olduklarını söyledi. Vali Polat, Şehit aileleri ve gazilerin vatan uğruna yapılabilecek en büyük fedakârlığı yaptığına değinerek, devletin her daim şehit aileleri ve gazilerin hizmetinde olduğunu kaydetti.
Şehit ve gazi ailelerinin sıkıntı yaşamasına müsaade etmeyeceklerini belirten Polat, "Devletimiz elinden geldiğince, imkanları dahilinde sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve bundan sonraki hayatınızda en azından bazı zorluklarla karşı karşıya kalmamanız için elinden gelen fedakarlığı gösterme gayreti içindi. Sizlere tekrar ifade ediyorum. Ben vali olarak, tüm çalışma arkadaşlarımla beraber emrinizdeyiz. Bu şehrin sınırları içinde hiçbir şehit ve gazi ailemizin ve yakınının sıkıntı yaşamasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.
Vali Polat şunları kaydetti, “Bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Allah onlardan binlerce kez razı olsun, bizleri onlara mahcup etmesin ve bizleri onların şefaatine nail eylesin. Allah’a şükür bu iman ve inançla toprağımız uğruna, vatanımız uğruna seve seve can verecek bir nesiliz. Vatan sevgimizin yüksek olduğu Bozok diyarındayız. Bozok diyarı hain yetiştirmez ve en çok şehit veren illerin başında gelir. Şehit ailelerimizin, gazilerimizin istekleri bizim için emirdir. Bütün kurumlarımızla birlikte her zaman sizlerin emrindeyiz. Ben tekrar aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

Yorumlar