Yozgatlı minik yıldızlarını yetiştirmek için spor kulübünü kuran İlhan Özbay yaz dönemi çalışmalarına başladı.
Geleceğin yıldızlarını yetiştirecek

Yozgat’ın yetiştirdiği ve Türk futboluna kazandırdığı İlhan Özbay, kurduğu spor kulübü ile geleceğin yıldızlarını yetiştirecek.
Yozgatlı minik yıldızlarını yetiştirmek için spor kulübünü kuran İlhan Özbay yaz dönemi çalışmalarına başladı.
Uzun yıllar Süper Lig’de forma giyen İlhan Özbay, geçtiğimiz yıl Sivasspor Futbol Okulu çatısı altında Yozgatlı gençlere sportif eğitim vermişti. Bu yıl kendi adına okul kuran Özbay, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek için kolları sıvadı. Genç ve ileriye dönük planları bulunan hocaları da bünyesine katan Özbay, Spor Vadisi antremanların startını verdi.
Spor Kulübüne 60 yıldız adayını kaydeden Özbay, 2005-2015 yaş arası miniklere bir çok alanda eğitim verecek.
Yozgat’ın futbol açısından potansiyeli yüksek bir il olduğunu dile getiren Özbay, bu çocukların en iyi şekilde eğitilmesi için çaba gösterdiklerini söyledi. Yetenekli çocukların bulunduğunu belirten Özbay, ailelerin de kendilerine destek verdiğini ve sahip çıktığına aktardı. Ailelerin gelişim açısından önemli bir parça olduğunu dile getiren Özbay, “Yozgat’ta 60 sporcu ile çalışmalara başladık. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yaptığımız çalışmalar yoğun ilgi görüyor. Bizi mutlu eden ailelerin bu işi sahiplenmesi ve çocuklarının ellerinden tutup, antremanlara getirmesi” dedi.
Kulüp olarak kayıt işlemlerinin devam ettiğini de değinen Özbay, antremanların gruplar halinde devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar