Yozgat Belediyesinin iştiraki olan Çamlık Restaurant'a yemek yemeye giden bir grup gencin tesis'ten kovulması ve ardından yaşanan olaylar belediye tesislerinde neler oluyor dedirtti.
GENÇLERİN TESİSLERDEN KOVULDUĞU DOĞRU MU ?

Geçtiğimiz gün gazetemizi ziyaret eden gençler Çamlık Restaurant'ta yaşanan olayları anlatıp yapılan hataya dikkat çekmek istediler. Beş kişilik bir arkadaş grubu ile Çamlık Milli Parkını ziyaret ettiklerini söyleyen gençler, Yozgat'ın en güzide milli parkında meydana gelen bu olayların şehrimize ve belediyemize yakışmadığını belirttiler.
"BURASI ÇAY KAHVE İÇME YERİ DEĞİL"
Yozgat Çamlık Milli Parkı'nı ziyaret eden beş kişiden biri olan Nazlıhan Abaylı, Çamlık gezisi sonrası Yozgat Belediyesine bağlı olan Çamlık restaurat'ına arkadaşları ile birlikte gittiklerini ve Yozgat Belediyesinin görevlendirmiş olduğu kurum yetkilisince kovulduklarını söyledi. Abaylı,"Hafata sonu piknik amaçlı ziyaret ettiğimiz çamlık milli parkında bulunan Çamlık restaurat'a gittik. Arkadaşlarımla çay kahve vb. meşrubatlar sipariş etmek istediğimizde garson arkadaştan önce restaurant sorumlusu yanımıza geldi. Bize "Arkadaşlar çay kahve gibi içecekleriniz için diğer yerimize Göl Kafe'ye gitmeniz gerekiyor, burası çay kahve içme yeri değil" dedi. Kendi kendimize burası farklı bir konsepte mi sahip acaba gerçekten buradan ayrılmalıyız mı diye düşündük. Ancak bu esnada restaurant müdürünün bize karşı olan tavrı çok değişti ve kavga eder duruma geldi. Yaşanılan bu olay sonrası restaurant'tan ayrıldık ancak dışarı çıkarken dahi müdür hanımın arkamızdan kavga cümleleri sarf etmesi bizleri çok üzdü" ifadelerini kullandı.
"BELEDİYEYE AİT OLMASI BİZİ ÇOK ŞAŞIRTTI"
Nazlıhan ve diğer 3 arkadaşı ile olay içerisinde bulunan Hatice Erdem Çamlık Restaurant'ta yaşanılan olaylar ile ilgili görüşlerini paylaştı. Erdem," Restaurant sorumlusu müdür hanımın içeri girdiğimiz de bizlere önce diğer Göl Kafe'mize gidebilirsiniz demesinin yanı sıra restaurant tamamen boş iken tüm masalarımız rezerve malesef demesi bizleri şaşırttı. Yaşadığımız bu tatsız olay sonrası araştırdığımızda Çamlık Restaurant'ın özel bir işletme değil de bizlere hizmet veren Yozgat Belediye'sine bağlı bir işletme olması da bizleri şaşırtan diğer bir durum oldu. Özel bir kişiye ait işletmelerde dahi bu kaba davranışlar yaşanmaz iken Yozgat'ımızın belediyesinin tesisinin böyle yönetilmesi bizleri hayal kırıklığına uğrattı" dedi.
KURUM TOPLANTILARINDA MI KULLANILIYOR ?
Yozgat Belediyesine bağlı Çamlık Restaurant, bir belediye işletmesi olduğu için kurum yetkilerinin ve belediye misafirlerinin de ağırlandığı bir mekan olarak da kullanılmakta. Gazetemize kadar gelerek üzüntülerini paylaşan gençlerin serzenişi sonrası, acaba olayın yaşandığı pazar günü restaurant belediye yetkililerince mi kullanılacaktı bu yüzden mi gençler dışarı çıkartıldı sorusunu gündeme getirdi. Eğer böyle bir durum var ise birçok tesis'te misafir ağırlanabilecek iken tüm masalar rezerve denildiği iddiası sonrası Yozgat'ın gençlerinin tesisten uzaklaştırılması Belediyeye ait bir sosyal tesis davranışına uygun mudur?

Yorumlar