Yozgat Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar devam ediyor.
Halktan kurslara yoğun ilgi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, hayat boyu öğrenme kapsamında il genelinde bulunan Halk Eğitimi Merkezlerinde 540 kurs açıldığını, bu kurslara toplam 10 bin 789 kursiyer katıldığını belirterek, kursalara katılan 6 bin 399 kursiyerin, kursları tamamlayıp sertifika sahibi olduğunu söyledi.
Yazıcı, “ Dünyayı ve ülkemizi etkileyen COVİD 19 salgını nedeniyle kurslarımıza bir dönem tedbir amaçlı ara verildi. Yeni normalleşme kriterlerine göre gerekli önlemler alınıp, kurslar devam etmektedir. Merkezlerimiz Okuma- Yazma, Meslek Edindirme, Müzik ve Gösteri Sanatları, Spor Kursları, Göçmenlere Yönelik Türkçe Kursları, ve Engellilere Yönelik Kurslar alanlarında 57 kurs açıldı. Bu kurslarda 969 kursiyer eğitim almaktadır.
Halk Eğitim Merkezlerimiz pandemi sürecinde idareci, öğretmen ve usta öğreticilerimizle gönüllü olarak cerrahi maske üretimine başlamış ve şimdiye kadar 325 bin adet maske üretildi., 3 bin 700’ü aşkın kurs modülü üzerinden faaliyetlerini her geçen gün artırarak devam etmektedir” dedi.

Yorumlar