AK Parti 7. Olağan İl Kongresi Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda gerçekleşti
Hedef 2023

Ak Parti Yozgat 7. İl Kongresi pandemi önlemleri kapsamında gerçekleşti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans sistemi ile iştirak ettiği kongrede eskiye dönüşün sinyalleri verilirken, birlik ve beraberlik mesajları yansıtıldı. Yozgat’ın yeniden 4 beklentisinin dile getirildiği kongrede geçtiğimiz günlerde atanarak göreve gelen Yusuf Başer’in listesi de eskiyle yeniyi harman eden, kadınlara ve gençlere daha fazla şans veren bir liste olması dikkat çekti.
AK Parti Yozgat Olağan İl Kongresi Rıza Kayaalp Şehir Stadyumu’nda yapıldı. Sık sık sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesi uyarılarının yapıldığı kongreye AK Parti Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Yozgat milletvekili Yusuf Başer, Bölge Koordinatörü Kemal Oğuz Kıdıl, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, eski milletvekillerinden Ertuğrul Soysal, ilçe başkanları, belediye başkanları ve partililer katıldı.
Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans sistemi ile bağlanarak Yusuf Başer ve ekibinden beklentisini dile getirdi. Çok gayret istediğini belirten Cumhurbaşkanına salondakiler 4 işareti yaparak karşılık verdi.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, parti olarak 2023 seçimlerinde yine muzaffer olmak için bugünden itibaren çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Başer, “Birlikten doğan rahmet ve berekete erişmek için çabalayacağız. Sorumluluğumuzun ve yükümüzün farkındayız. Bu zamana kadar edindiğim tecrübelerim bana şunu gösterdi: Hak davada samimiyetle çalışanlar, dürüstlük ve vicdan ile hareket edenler, Allah’ın yardımı ile hedefe ulaşırlar. Bayrağı devraldığımız andan itibaren de inşallah bu ilkelerle çalışacağız” dedi.
Yozgat’ın hiçbir zaman Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmadığını belirterek, Ak Parti’nin, ülkeye çağ atlatırken, dünyada ülkenin sözünü ve itibarını yükselttiğine vurgu yaptı. İl Başkanı Başer, “Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023 hedeflerine ulaşmak için yoğun gayretler sarf ediliyor. Birlik ve beraberliğimizi daha güçlü tutacağız. Bütün kardeşlerimizin hemşehrilerimizin her derdine derman olmaya çalışacağız. Oturup bekleyerek değil gidip arayıp bularak, gönül gönüle vererek siyaset yapacağız. Hasbihal ederek geleceğimizi kuracağız. imiz için hep birlikte fikir üretecek, proje ve ilke odaklı etkili çalışmalar yapacağız” dedi.
AK Parti Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Yozgat milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti eski İl Başkanı Çelebi Dursun, 19 yıldır Ak Parti hükümeti döneminde yapılan hizmetlerin halkın nazarında karşılık bulduğunu belirterek, önümüzdeki dönemde de sandıklarda karşılığını alacaklarına olan inançlarını dile getirdiler. Kongreye tek liste ile giren Yusuf Başer, tüm partilileri kucaklayan, Yozgat’a hizmet etme gayreti ile çalışan ak kadrolara yön veren bir il başkanlığı görevi yerine getireceğini söyledi.
Öte yandan AK Parti yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:
Ahmet Nuri Özel, Ahmet Mithat Çakıroğlu, Ahmet Erkoç, Durak Tetik Enes İşbilen, Erva Kevser Yurtlu, Fahri Asil, Hacer Güçlü, Hacı İhsan Çelik, Hakan Katlan, Halil Şahbaz, Halit Zafer, Harun Koldemir, Hasan Kandemir, Hasan Türkekul, Hatice Akgül, Hatice Eraslan, Hatice Sarı Öcal, İbrahim Doğan, İhsan Yıldız, Leyla Dönmez, M. Necmettin Doğan, Mehmet Ali Şıvgın, Mehmet İhsan Varol, Mehmet Taşdemir, Mervenur Aktimur, Mesut Açıkgöz, Mustafa Gökberk, Nuh Temiz, Nurdan Taşarsu, Nurullah Nurdoğan, Osman İçme, Osman Öncül, Ömer Faruk Tokat, Ruziye Öngel, S. Nizam Akdoğan, Salih Altıntaş, Suat Tinel, Şükrü Murat

Yorumlar