Yozgatspor 1959 FK'nın bal liginden yükselmesi için elinden geleni yaptığını ve yüreğiyle oynadığını dile getiren yetenekli futbolcu Burak Emre Kayan, Bozok yaylasının yiğit evlatlarıyla tekrar yolunun kesişmesini dilediğini vurguladı.
"Hep birlikte şampiyon olduk"

İşte Burak Emre Kayan'ın röportajı:
Hayranları ona Kupa Canavarı diyor. Sol kanadın vazgeçilmez ismi tecrübesiyle , karakteriyle on numara bir isim. Burak Emre Kayan ile bugün keyifli çok özel bir Röportaj gerçekleştirdik. İşte Burak Emre Kayan ile o çok özel röportajimiz..
#Muhabir : Burak Emre Kayan kimdir ilk futbola nerede başladı?
#BEK : 13 Ocak 1988 tarihinde Aksaray doğumlu ve Aksaray sporda başladım futbola.

#Muhabir : Neden futbolculuk? Futbolcu olmasaydın hangi mesleği yapmak isterdin?
#BEK : Çocukluğumun aşkı... Çok seviyordum futbol oynamayı ilkokulda Hocam sorardı ne olmak istersin diye o zaman bile futbolcu olcam ben derdin ve mesleğim oldu benim. Beden öğretmeni olmak isterdim.

#Muhabir : Özel hayatında neler yapmayı seversin biraz anlatır mısın?
#BEK: Kızım ve eşimle vakit geçirmeyi severim boş zamanlarımda

#Muhabir : Peki saha içinde nasıl bir Burak Emre Kayan var ? Nasıl anlatır Futbol camiası seni ?
#BEK : Aslında futbol camiası sessiz sakin biri olarak tanır normal hayatımdada yaşamımdada böyleyimdir fakat saha içine geldiği zaman tam tersi oluyor agresifim sahada sinirli bi yapım vardır.

#Muhabir : Sence bal ligi mı 3.lig mı futbol kalitesi ve şartları açısından ne dersin?
#BEK : Bal ligide 3. Ligde kalite anlamında aynı orantıda bi lig çok fark yok diye düşünüyorum.

#Muhabir : Bal kontenjanı hakkında neler söylemek istersin?
#BEK : Çok gereksiz bi uygulama benim zamanımda kontenjan mı vardı hayır ama ben a takıma yükseldim ve futbol oynadım... Gençlerin önünü açmak yetiştirmek anlamında kontenjan uygulanıyor deniliyor peki soruyorum size bu zamana kadar bal liginden kaç futbolcu oynamış ve üst liglere alıp götürmüşler sıfır ben ne duydum ne gördüm. Zaten iyi olan genç çıkar ve oynar diye düşünüyorum bu kontenjanı biran evvel kaldırırlar ve bu yanlıştan dönerler ekmeğini kazanan futbolcuların önüne engel koymazlar. Not: Emre Belözoğlu 38 yaşında Fenerbahçe ye transfer yaptı biz 29 yaşında yaşlı statüsüne giriyoruz.

#Muhabir : Bal liginide beğendiğin futbolcu ve teknik adam kimdir?
#BEK : Çalıştığım takımlarda Hocalarım ve futbolcu arkadaşlarımın hepsi birbirinden değerlidir şimdi isim isim söylemek yanlış olur hepsi kaliteliydi.

#Muhabir : Cv ne kaçıncı şampiyonluğu ekledin? Unutnamadign bir şampiyonluk anısı var mı hayatında ?
#BEK : Bodrumspor Muglaspor Osmaniyespor ve Yozgatsporda 4.üncü şampiyonluğum oldu Muglaspor daki şampiyonluğu mu unutamam ligin son 4 haftasına girilirken 1 puan önde idik bi beraberliğe şampiyonluğumuz gidiyordu ve son 4 hafta 90. Dakikada attığımız gollerle maçlarımızı kazandık birde final maçında iki tane gol atmıştım benim için muglaspordaki şampiyonluğum bu yüzden çok özeldir.

#Muhabir : Geçtiğimiz sezon Yozgat spor ile şampiyonluk yasadin. Sezon performansını nasıl değerlendirsin?
#BEK : Benim için çok iyi bi sezon geçti 10un üzerinde asist yaptım ve Playoff maçlarındada iyi performans sergiledim takımımın şampiyonluğunda katkım büyüktür.

#Muhabir : Transfer piyasasında bir çok takımla ismin geçiyor. Yeni sezonda Yozgat ile devam mı yoksa yeni takımın ne zaman belli olur?
#BEK : Yozgatspordan ayrılmış bulunmaktayım transfer görüşmelerim devam ediyor yakın zamanda netlik kazanır.

#Muhabir : Yozgat spor taraftarına neler söylemek istersin?
#BEK : Bende Yozgat’ın ve Yozgatspor un yeri ayrıdır benim bu sene Yozgat’ta ki 4. senemdi. 3 sene 3. Ligde oynadım ve bu sene bal liginde beraber şampiyon olmak nasip oldu. Ben onları çok sevdim onlarında beni sevdiklerini düşünüyorum çok coşkulular bizleri içeri dışarı demeden hep desteklediler yine birgün inşallah yolumuz kesişir hepsini çok seviyorum BOZOK yaylasının YİĞİT evlatları...

#Muhabir : Yeni sezondaki hedefin nedir?
#BEK : Yeni sezonda önceligim kazasız belasız bi sezon olur ve 5. Şampiyonluğu mu yaşamak. Sizlerde teşekkür ediyorum güzel bir sohbet oldu.

Yorumlar