Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 günlük resmi tatil sürecinde bir çok vatandaş ailesi ve sevdikleri ile zaman geçirirken bazı meslek grupları bayramı görevlerinin başında geçirdi.
HERKES TATİL YAPARKEN ONLAR ÇALIŞTI

Polis ve Jandarma ekipleri yol kontrolleri yaparken, 112 Acil Servis, İtfaiye, Hastane personelleri görevleri başında bayrama girdiler.
POLİS VE JANDARMA YOL DENETİMİ YAPTI
İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde bayram seferberliği ilan edilirken Polis ve Jandarma ekipleri bayram tatili süresince çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Trafik ekipleri ilimizin giriş ve çıkışlarında araç kontrolleri yaparlarken asayiş ekipleri ise halkın güven içinde bayram geçirmeleri için devriye yaptılar.Bayram sürecinde görev alan İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 174 ekibe ek olarak Jandarma birimleri de çalıştı. Muslubelen ve Koç Emek Parkı mevkilerinde araç kontrolü yapan polis ekipleri sürücüleri kurallar konusunda da uyardı.
ACİL SERVİSLERDE BAYRAM MESAİSİ
Bayram süresi içinde mesaisi devam eden kurumlardan bir tanesi de hastanelerin acil servisleri oldu. Bayram sürecinde poliklinik hizmeti verilmeyen hastanelerin acil servisleri hizmete devam etti. Vatandaşlara hizmet vermeye devam eden acil servislerde nöbetçi doktor ve hemşireler halka hizmet vererek bayram geçirdiler. İlimizde bulunan Şehir Hastanesi ve Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesi bayram tatili yapmadan acil servis hizmetlerine devam ettiler.
İTFAİYE ACİL DURUM İÇİN NÖBET TUTTU
İtfaiye ekipleri de bayram süresince yaşanacak olumsuz bir durumda hemen müdahale için nöbet tuttular. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da görevlerinin başında olan itfaiye çalışanları ailelerinden ayrı bayram geçirdiler.
TARIM PERSONELİDE BAYRAM MESAİSİ YAPTI
Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 9 günlük bayram tatili kaldırıldı. İlimiz buğday ekim alanlarında görülen yoğun süne zararlısından dolayı sürvey çalışmalarında görevli personellerin 9 günlük bayram izinleri kaldırılırken İl Müdürü Ziyaattin Özdemir bir açıklama yaptı. Konu ile ilgili İl Müdürlüğü toplantı salonunda Ziyaattin Özdemir başkanlığında İlçe Müdürleri ile değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda İl Müdürü Özdemir '' Buğdayın ve süne mücadelesinin önemine bir kez daha değinerek herhangi bir aksaklığa meydan vermeden bayram tatili süresince de çalışmaların devam edilmesi gerekiyor'' dedi.

Yorumlar