AK Parti merkez ilçe teşkilatı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi
HODRi MEYDAN

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, emekli amirallerin yayımladığı bildiriye sert tepki gösterdi.
AK Parti Yozgat Merkez İlçe teşkilatı çevrimiçi olağanüstü toplantı yaparak, gündemi değerlendirdi.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç bugünlerde yine, eski sistemin ve eski Türkiye ezberlerinin esiri olan odakların eski ezberleri yeniden sahnelemek için yoğun bir gayret içinde olduğunu söyledi.
AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye demokrasisinin güçlü bir hale geldiğini ifade eden Kılıç, hodri meydan çağrısını yaptı.
Kılıç, “AK Parti teşkilatları olarak bizleri liderimiz Genel Başkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin yol arkadaşı yapan Allah'a hamd olsun, ükürler olsun. Bu kervanın içerisinde bu büyük davanın ve idealin bu büyük hareketin içinde olmaktan AK Parti çatısı altında sizler gibi değerli yol ve çalışma arkadaşlarımla siyaset yapmaktan büyük bir onur duyuyorum
Değerli Yozgat'lılar değerli hemşerilerim
Bugün 4 Nisan aklı evvel 104 emekli amirallerin yaptığı bu açıklama Türk askeri ve siyasi tarihine bir kara leke olarak geçmiştir. Bu necip millet darbe sevicileri 15 temmuzda toprağa gömmüştür. Ey bu milletin her türlü imkanını kullanarak bu millete ayar vermek isteyen zavallılar soruyorum siz kimsiniz kimi temsil edersiniz.Ne adına bu cüreti gösterdiniz. Unutmayın vesayet özleminiz olabilir ama artık millete hizai mesafe ve komut vereceğiniz dönemler çöp oldu.
Sizin bu yaptığınız milletimizin yanında ve bizlerin huzurunda yok hükmündedir. Bundan sonra ki hayatınızda Türk yargısına ve adaletine hesap vereceğiniz günler sizi beklemektedir. Ve bizler bu davaya gönül vermiş neferler olarak her an her zaman her alanda Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kılıç şunları kaydetti:
“Uzun siyaset yaşamının her döneminde ve 2002 yılında iktidara geldiği günden bu yana da darbelere ve vesayetçi sistem ve temsilcileriyle bedeli ne olursa olsun kişisel ve siyasal dik duruşu belli olan ve bu uğurda mücadele eden Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, vesayetin son temsilcileri diyebileceğimiz bu güruhun yine hedefinde. Emekli 104 amiralin önceki gece yayınladığı bir bildiri ile yine; milli iradenin temsilcilerine, sivil siyasete 'ayar' verilmeye çalışıldı. Bildirinin her satırında kullanılan buyurgan, üstenci, kibirli dil; eski ezberlerin hadsizce dayatılmaya çalışıldığının en belirgin göstergesi. Hamdolsun ki; Devletimizin başında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bugüne kadar demokrasi mücadelesi veren ve bu noktada ödediği bedeller anlamında çok güçlü bir demokratik bir lider var. Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu tür meydan okumalara, Türkiye’nin kendi mücadelesini baltalayabilecek gayrı meşru çıkışlara gereken cevabı siyaseten vereceğiz. Aziz milletimiz bu tür müstemleke yapıları gönüllerinde zaten mahkum etmişlerdir. Orta çıkan bu tablo aslında bitmeyen kinin ve milletimize karşı bitmeyen öfkenin bir yansımasıdır. Bu bildirinin milletimiz nezdinde hiçbir karşılığı yoktur. Bunun yanında meşru kurumlarımızın nezdinde de hiçbir karşılığı yoktur. Dolayısıyla bu nesli tükenmiş, arkaik, ve kibirli, doğrunun adeta kendi tahakkümlerinde olduğuna inanan, kendi doğruları dışında başkasının doğruluğun makul ve meşru kabul etmeyen bu anlayış artık tasfiye olmuştur. Ancak burada önemli olan, sadece tasfiye olmaları değil, bu tür hukuksuz girişimlerin bağımsız yargı tarafından gereğinin yapılması, bu parmak sallama halinin yargı tarafından mutlaka karşılığının bulunması ve gereğinin yapılmasını temenni ediyoruz. Darbe ve cunta hevesinde olan eski vesayetçiler bilsinler ki; 84 milyon milletin de, milletin evi külliyenin de ışıkları sabahlara değil, sonsuza kadar yanıyor ve yanama devam edecektir. Millet iradesine saygı duymayı bir türlü öğrenemeyenlere, bu millete duyduğu kin bir türlü bitmeyenlere son olarak diyorum ki; bizde 15 Temmuz destanları bitmez, bitmeyecek.” REŞİT ÜNAL

Yorumlar