2019 yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Kadir Çakır başkanlığında yapıldı.
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İl Özel İdaresi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, devam eden yatırımlar hakkında bilgiler veren Vali Çakır, kentin birçok bölgesinde yatırımların devam ettiğini söyledi. Yozgat'a genel bütçe yatırımı olarak 2019 yılı ilk 6 aylık dönem sonu itibariyle yaklaşık 7 milyar 900 milyon lira proje bedelli toplam 211 projenin son durumları hakkında yatırımcı kurum ve kuruluşların müdürleri bilgilendirme yaptı.
"GEÇMİŞ DÖNEM PROJELERİMİZİ TAMAMLADIK"
2019 yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Yozgat Belediyesini temsilen katılan Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, "Yozgat Belediyesinin bu döneme sarkmış olan projelerinden katlı otopark, meydan yeri yapım işi ve hal binası projeleri tamamlanarak hizmete açılmıştır. Geçmiş dönemden kalan farklı bir projemiz bulunmamaktadır. Yeni stratejik planlarımız ise hazırlanma safhasındadır" dedi.
"PROJELERİMİZ HIZLA DEVAM EDİYOR"
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise Yozgat'ta katıldığı ilk Koordinasyon Toplantısında Bozok Üniversitesi yatırımları hakkında bilgilendirmeler yaptı. Karadağ, "Üniversitelerin hem eğitim hayatı var hemde eğitim ayağına bağlı olarak süren akademik çalışmalar var. Bunların içerisinde Yozgat halkına hizmet sunan önemli bir alan olan Araştırma Hastanemiz var. Dolayısıyla eğitim sektörü adı altında yapılan yatırımlarımız var. Sağlık sektörü adına yapılan yatırımlarımız var. Bunlarında 6 aylık zaman dilimi içerisinde %54'ten %99'a varan farklı gerçekleştirilme oranları bulunuyor. Üniversitemizde 2019 yılında toplanda proje sayısı 8 tane olup bu projelerin 5 tanesi eğitim sektörü ile ilgili 2 tanesi sağlık sektörü ve 1 tanesi de teknoloji sektörüyle ilgi projelerdir. Projelerin toplamı yaklaşık 177 milyon tutarlarında. Bu 8 projemizde halen devam etmektedir" ifadelerini kullandı.
FATİH CAMİİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR
Yozgat'ta tarihi dokunun korunması adına çalışmalar ve projeler yapan Vakıflar Bölge Müdürlüğü adına projeler hakkında bilgilendirme yapan Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, "Yozgat'ta restorasyonu devam eden, inşaatını bu yaz döneminde tamamlamayı planladığımız 5 eserimiz var. Bunlardan Fatih Camii inşaatında son aşamalara gelmiş bulunuyoruz. İlgili firmadan da Fatih Camii'nin kurban bayramına yetiştirilmesi yönünde bir söz aldık. Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak tadilatını yaptığımız projelerde tarihi dokularımızı ilk günki haline döndürmek için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah devam eden bu 5 projemizide en güzel şekliyle tamamlayıp Yozgat halkının kullanımına kısa sürede açmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar