Yozgat Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, pandemi süreci içerisinde esnafların oldukça sıkıntı çektiğini aktardı
İnternet cafeler yarın açılacak

Yozgat Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, İçişleri Bakanlığı’nın, internet kafe ve oyun salonlarının 1 Temmuz itibariyle açılabileceğine ilişkin genelgeyi 81 il Valiliğine gönderdiğini hatırlatarak, bu kararın sevindirici olduğunu söyledi.
Coşgun, pandemi süreci içerisinde esnafların oldukça sıkıntı çektiğini aktardı. Coşgun, “17 Mart’tan bu yana Covid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan İnternet kafe ve salonları ile elektronik oyun yerlerinin 1 Temmuz itibariyle açılabileceğine dair genelge yayınlandı. Sıra kahvehanelerde oyunlara da izin verilmesinde” dedi.
Bu kararı uzun zamandır talep ettiklerini vurgulayan Coşgun, “Yaklaşık 4 aydır kapalı olan internet kafe ve salonları ile elektronik oyun yerlerinin artık normalleşme sürecinde açılması gerektiğini uzun zamandır talep etmiştik. İçişleri Bakanlığı’nın tüm valiliklere gönderdiği genelge ile bu yerlerin 1 Temmuz itibari ile tüm hijyen kurallarına ve tedbirlere uyarak açılabileceği bildirildi. Bu karar, neredeyse tüm sektörler normalleşme kapsamında açılmış iken hala kepenklerini kaldıramayan internet kafe ve oyun salonu işletmelerimiz için çok sevindirici oldu. Kararda emeği geçen, taleplerimizi dikkate alan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili tüm bakanlıklarımıza esnafımız adına teşekkür ediyorum. Şimdi sıra kahvehane ve kıraathanelerde yasaklanan oyunlara geldi” ifadelerini kullandı.

Yorumlar