İŞKUR İl Müdürü Yıldız, korona virüs salgınının ekonomiyi olumsuz etkilediğinin altını çizerek, işçi ve işverenler ile daha fazla bir araya geleceklerini aktardı.
İş gücü canlanacak

Yozgat İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, koronavirüs (Kovid-19) salgının iş gücü piyasası üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için çalışmalar yapacaklarını söyledi.
İŞKUR İl Müdürü Yıldız, korona virüs salgınının ekonomiyi olumsuz etkilediğinin altını çizerek, işçi ve işverenler ile daha fazla bir araya geleceklerini aktardı.
Kadınlar, gençler, engelliler ve özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere tüm iş arayanları iş gücü piyasasına kazandırmaya devam ettiklerinin altını çizen Yıldız, salgının iş gücü piyasası üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldıracak çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti. Yıldız, iş gücü piyasasını canlandırmak için işçi ve işverenler ile daha fazla diyalog halinde olacaklarına dikkati çekti.
İŞKUR aracılığıyla 2020 yılında 9 bin 536 vatandaşa iş ve meslek danışmanlığı hizmeti verildiğini belirten Yıldız, “İş ve meslek danışmanlığı hizmetimizi daha etkin şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda yaklaşık 6 bin 807 kişi bu hizmetten yararlandı. Bu sayısı artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, öğrencilerimizin meslek seçimi ve kariyer planlamalarına destek olacağız. İş arama süreçlerinde yardımcı olacağız” dedi.
Yıldız, 2020 yılında 3 bin 199 işyeri ziyareti gerçekleştirdiklerine değinerek, bu ziyaretlerde istihdam teşvikleri hakkında bilgiler verildiğini bildirdi.
İŞKUR İl Müdürü Yıldız, bu yıl içerisinde iş yeri ziyaretlerini artırmayı hedeflediklerini, ziyaretlerde iş ve meslek danışmanlarının, istihdamı artırmaya yönelik verilen teşvik ve hizmetleri konusunda işverenleri bilgilendireceğini aktardı.
Yıldız, İşverenler ile iş arayanları bir araya getirip, nitelikli iş gücü ihtiyacını gidermek çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar