SOGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, proje ile gençlere 21. Yüzyıl yetkinliklerinin ve farkındalığının kazandırılmasınır amaçlandığını söyledi.
'İŞ’te Farkı Sen Yarat'

Sorgun Gençlik Derneği’nin (SOGED) PRODES programı kapsamında hazırladığı “İŞ’te Farkı Sen Yarat” başlıklı projesi T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından kabul edildi.
SOGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, proje ile gençlere 21. Yüzyıl yetkinliklerinin ve farkındalığının kazandırılmasınır amaçlandığını söyledi. Çağın hızlı teknolojik dönüşümüyle birlikte gençlerin ihtiyaçlarının değiştiğinin altını çizen Uğuz, “İçerik artık meta haline gelmiş ve değersizleşmiştir. Günümüzde işverenler mezun gençlerden içerik değil yetkinlik istemektedir.
Projemiz ile bu dönüşüm süreçlerine gençleri dâhil ederek mesleki gelişimlerine katkı sunulması, böylelikle gençlerin 21. Yüzyılda ihtiyaç duyulan becerileri kazanmaları hedeflenmekteyiz” dedi.
Proje kapsamında oluşturulan eğitimlerin, gençlerin 21. Yüzyılda kazanması gereken yetenekler ve becerilerin kazandırılmasına yönelik öğrenme ortamları üzerine tasarlandığına değinen Uğuz, proje eğitimlerinde takım çalışması, eleştirel düşünme ve problem çözme, yaratıcılık, yenilikçilik, girişimcilik, öz-yönetim, liderlik, sorumluluk ve sunum teknikleri gibi temel beceriler verilecek ve gençlerin 21. yüzyıl temalı okuryazarlıkları (bilgi, teknoloji, finansal, dijital) yeterliliklerinin geliştirileceğine vurgu yaptı.
Proje ile ilgili bilgiler veren Uğuz şunları kaydetti:
“Projemiz toplam süresi 9 aydır. Proje kapsamında gençlerin 21. Yüzyılda kazanması gereken yetenekleri ve becerileri üzerine 10 eğitim ve 1 Çalıştay düzenlenecektir.
Projemizin İlimize ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, projenin hazırlanma sürecinde bizlere desteklerini esirgemeyen, Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz Sayın Hakkı Yurtlu Bey’e, gençlerin her zaman destekçisi olan ve gençlik çalışmalarında bizlere verdiği desteklerinden dolayı Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat’a bütün genç arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.” HABER MERKEZİ

Yorumlar