İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz ve beraberindeki heyet Yozgatspor 1959 FK’yı İstanbul deplasmanında yalnız bırakmadılar.
İSTANBUL FEDERASYONUN’DAN TAM DESTEK

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK’nın geçtiğimiz hafta sonu oynaduğı Bayrampaşa karşılaşması öncesinde İstanbul Yozgatlılar Federsyonu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri kırmızı siyahlı takımı İstanbul’da bulunduğu müddetçe yalnız bırakmadı.
“DESTEĞİMİZ SÜRMEYE DEVAM EDECEK”
Yozgatspor’a yaptıkları maddi ve manevi desteklerle her zaman ön plana çıkan ve kırmızı siyahlı rkibin başarısı için elini taşın altına koyan İstanbul Yozgatlılar Federsyonu İstanbul deplasmanında takımlarını bir an olsun yalnız bırakmadılar. Yozgatspor için gerek maddi gerek manevi desteklerinin geçmişte olduğu gibi imkanlar dahilinde devam edeceğini söeyleyen Yılmaz, “İstanbul Yozgatlılar Federsyonu olarak Yozgatspor’u desteklemeye her zaman devam edeceğiz. Takımımızı Bayrampaşa mücadelesi için İstanbul’da misafir ettik. Ben ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz takımımızı İstanbul’da bulunduğu süre içerisinde yalnız bırakmamak adına ve moral vermek adına elimizden gelen çabayı sarfettik. Yozgatspor ise Bayrampaşa karşısında aldığı galibiyetle bizleri çok mutlu etti. İnşallah takımımız daha iyi yerlere gelir. Ama Yozgatspor’u iyi yerlerde görebilmemiz için her cenahın elini taşın altına koyması gerekir diye düşünüyoru. İzlediğim kadarıyla genç ve yetenekli bir takıma sahip olduğumuz gibi Kulüp Başkanımız Kazım Arslan ve önderliğinde başarılı bir yönetimde iş başında. Kulüp yönetimi, teknik ekip ve yönetim ile ilgili sorunlar, problemler tabi ki olacaktır ancak ‘kol kırılır yen içinde kalır’ şiarıyla yola devam etmek bunu müsabakalara negatif enerji olarak yaymamamız gerektiğini düşünüyorum. Birlik olursak büyürüz kıymetini bilekim bir Yozgat’ımız var.Ben Yozgatspor’u aldığı galibiyet için tebrik ederken hafta içi yaptığımız çağrılara kulak vererek karşılşmada takımlarını yalnız bırakmayan İstanbul’da yaşayan bütün Yozgatlı hemşerilerimize ve İstanbul Yozgatspor Tayfa’ya teşekkür ediyorum” dedi.
“HER GEÇEN GÜN DAHA BAŞARILI OLACAĞIZ”
Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan ise Bayrampaşa karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; “Her geçen gün daha başarılı bir takım olacağımızı birlik ve beraberlik içerisine girdiğimizde nelerin üstesinden geleceğimiz İstanbul’da gördük. Bayrampaşa karşılaşması öncesi ve sonrasında bizleri yalnız bırakmayan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ve yönetim kuruluna, takımlarını tribünde yalnız bırakmayan taraftar gruplarına ve İstanbul’da yaşanyan tüm hemşerilerimize verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Yozgatspor başarılı sonuçlar aldukça üzünlen kesimler de yok değil. Ama şunu bilmeleri gerekiyor ki Yozgatlı hemşerilemizin ve taraftarlalrımızın büyük çoğuluğu bizi ve takımımızı sevmekte ve gurur duymaktadırlar. Yozgatspor iyi yönetiliyor ve iyi bir takıma sahip bu yüzden Yozgatspor’un başarısız olmasını bekleyenleri çok üzüntülü günler bekliyor.”

Yorumlar